Сръбският гранд Цървена звезда ще участва за втора поредна година в груповата фаза на Шампионската лига. След драматично второ равенство с швейцарския Йънг Бойс "звездашите" изстрадаха класирането си при най-големите отбори в Европа.

Първата среща бе завършила при резултат 2:2, а Вуканович в 59-ата минута изведе Звезда напред в тази среща. Йънг Бойс се нуждаеше от два гола и натисна своя съперник. В 81-ата минута след безобиден удар на Янко топката рикошира в резервата Бен Набуан и заблуди Борян - 1:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Съдията даде 5 минути продължение на срещата, в които обаче Томане получи червен картон, а двубоят продължи 98 минути. Все пак Звезда удържа и стигна групите.

Още два балкански отбора сториха това. След успех с 4:0 в първата среща над Краснодар Олимпиакос стигна до нова победа, този път в Русия с 2:1. Динамо (Загреб) пък направи 1:1 като гост на Розенборг и с общ резултат 3:1 се класира за най-комерсиалния футболен турнир.