Воденият от българския специалист Красимир Балъков тим на Хайдук (Сплит) разби като домакин Славен (Копривница) с 4:1 в среща от деветия кръг на хърватското първенство.

Доста изненадващо гостите поведоха в резултата, след като още в 9-ата минута Деян Главица бе точен за 0:1. Отговорът на Хайдук дойде чак в 28-ата минута, когато Марин Томасов изравни за 1:1. До края на полувремето тимът на Балъков не успя да стигне до пълен обрат, но това се случи след почивката в 62-ата минута след гол на Анас Шарбини за 2:1. След това Иван Ленрич (76’) и Анте Вукушич (88’) довършиха гостите за крайното 4:1.

С победата си Хайдук отново се изкачи на второто място във временното класиране 20 точки и изостава на 5 точки от лидера Динамо (Загреб). Славен (Копривница) пък е 6-а позиция с 14 пункта. /БЛИЦ