Воденият от Красимир Балъков Хайдук (Сплит) записа втора поредна победа в първенството на Хърватия, след като в мач от 4 кръг се наложи с 3:0 като гост на Истра.

Марин Томасов откри резултата в 16-ата минута, когато с воле засече центриране на Кукоч от ляво. През второто полувреме Анас Шарбини на два пъти прониза вратата на домакините от Пула.

В 59-ата минута той проби през защитата на Истра и прехвърли плонжиралия в краката му вратар Манце. В 71-ата минута Шарбини пое топката от собственото поле, стигна до наказателното поле и от дъгата би към вратата. Топката рикушира в защитник на Истра, излъга вратаря и влезе в мрежата.

Победата изкачи Хайдук на трето място в класирането с 9 точки, три по-малко от лидера Динамо (Загреб). Тимът на Балъков може да падне с една позиция в подреждането, ако тази вечер Осиек спечели гостуването си на РНК Сплит. Следващата неделя Хайдук приема НК Загреб./БЛИЦ