Воденият от българския специалист Красимир Балъков Кайзерслаутерн записа домакинска загуба от Хамбургер с 0:1 в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата. Поражението е второ за „червените дяволи” под ръководството на българина.

Единственото и победно попадение за гостите от Хамбург отбеляза Марсел Янсен още в 29-ата минута. След успеха си Хамбургер се изкачи на 15-о място с 30 точки, докато Кайзерслаутерн остава твърдо на последната 18-а позиция с 20 пункта. „Червените дяволи” са на цели 10 точки от спасителния бряг, а до края на шампионата остават 6 кръга.

Изненадващо домакинско поражение записа борещият се за евроучастие през следващия сезон Байер (Леверкузен) срещу водещия битка за оцеляване Фрайбург с 0:2. Головете за успеха на „брайзгауци” вкараха Юлиан Шустер (8) и Даниел Калиджури (60). След загубата си „аспирините” са на шесто място с 40 точки, докато Фрайбург е на 13-а позиция с 31 пункта.

Не по-малко сензационна е и загубата на Вердер (Бремен) пред собствена публика от Майнц с 0:3. Попаденията за победата на водения от Томас Тухел тим вкараха унгарският национал Адам Салай (18) и Ерик Максим Чупо Мотинг (48 и 74). С успеха си Майнц се изкачи на 10-о място с 33 точки, докато „бременските музиканти” са седми с 40 пункта.

Важна победа в битката си за оцеляване постигна новакът Аугсбург у дома срещу пряк конкурент в лицето на Кьолн с 2:1. Още в 19-ата минута домакините поведоха с гол на корееца Джа-Чеол Коо. В 42-ата минута обаче звездата на „козлите” Лукас Подолски изравни от дузпа за 1:1. Само три минути по-късно и Аугсбург получи правото да изпълни 11-метро наказателен удар, а от бялата точка Нандо Рафаел бе хладнокръвен за крайното 2:1. След победата си Аугсбург е на 14-о място с 30 точки, докато Кьолн се свлече на 16-а позиция с 28 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 28 КРЪГ
30.03.12
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Щутгарт 4:4
1:0 Шинджи Кагава (33), 2:0 Якуб Блашчиковски (49), 2:1 Ведад Ибишевич (71), 2:2 Юлиан Шийбер (77), 2:3 Юлиан Шийбер (79), 3:3 Матс Хумелс (82), 4:3 Иван Перишич (87), 4:4 Кристиан Гентнер (90+2)
Вердер – Майнц 0:3
0:1 Адам Салай (18), 0:2 Ерик Максим Чипо-Мотинг (48), 0:3 Ерик Максим Чипо-Мотинг (74)
31.03.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Фрайбург 0:2
0:1 Юлиан Шустер )8), 0:2 Даниел Калиджури (60)
31.03.12
16:30 ч.
Аугсбург – Кьолн 2:1
1:0 Джа-Чеол Коо (19), 1:1 Лукас Подолски (42-дузпа), 2:1 Нандо Рафаел (45-дузпа)
31.03.12
19:30 ч.
Херта – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 13 победи за Херта, 7 равенства, 7 победи за Волфсбург
01.04.12
16:30 ч.
Хановер – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 43 мача, 10 победи за Хановер, 10 равенства, 23 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)