Легендарният Красимир Балъков успя да се противопостави на европейския клубен шампион Барселона. Хайдук (Сплит) направи равенство 0:0 срещу каталунците в контрола, която се игра на стадион “Полюд” в Сплит през 30 хиляди зрители. Двубоят беше по повод 100-годишнината на хърватския гранд. Треньорът на Барса Пеп Гуардиола не разчита на част от звездите начело с Меси, Шави, Пуйол, Пике, не играха още Масчерано, Даниел Алвес, Адриано и други. В състава обаче бяха Виктор Валдес, Тиаго Алкантара, Сейду Кейта, Давид Вийя и Ибрахим Афелай.

Първият шанс в двубоя се откри пред момчетата на Балъков. В 15-ата минута Томасов беше изпуснат от защитата на испанския гранд, но вместо да напредне към Валдес, футболистът не успя да овладее добре топката. В 17-ата минута Вия нацели гредата със снаряд от 30 метра. В 26-ата минута Томасов проби по десния фланг, навлезе в наказателното поле, но сам срещу Валдес стреля в краката на каталунския страж. Нова възможност се откри пред Хайдук в 42-ата минута, но Валдес улови след удар на Иноха. Секудни преди края Тиаго премина защитник и стреля силно, но стражът боксира.

На почивката Гуардиола изцяло смени отбора. В игра се появиха Андрес Иниеста, Бускетс, Абидал и Жефрен. В 48-ата минута Хосе Пинто изби далечен шут от фаул. В 61-ата минута центриране отляво създаде чудесен шанс за "синьо-червените". Младокът Куенса обаче не успя да намери очертанията на вратата. Три минути след това техничен пас на Иниеста намери Джонатан дос Сантос, но вратарят Субашич отрази. В 77-ата минута Любичич открадна топката от Бускетс, но резервният вратар Пинто отрази./БЛИЦ

Хайдук (Сплит) - Барселона 0:0

Хайдук
: Субашич, Оремуш (58 – Луштича), Малоча, Веич (46 – Джеймс), Лима (64 – Кукоч), Томасов (46 – Сарич – 87 – Йелавич), Бъркляча (64 – Любичич), Иноха, Андрич (46 – Треботич – 87 – Джони), Анас (46 – Вукович), Вукишич (46 – Ахмад)

Барселона (първо полувреме): Валдес, Далмау, Армандо, Фонтас, Лобато, Дос Сантос, Кейта, Тиаго Алкантара, Кармона, Афелай, Вия

Барселона (второ полувреме): Пинто, Максуел, Куенса, Абидал, Балиу, Бускетс, Иниеста, Росел, Жефрен, Риверола, Джонатан Сориано