Милан победи Фиорентина с 2:0 като гост в дербито от 30-ия кръг в Серия "А" и показа, че излиза от кризата. “Росонерите”, по всеобщо признание, записаха най-доброто си представяне под ръководството на Кларънс Зеедорф. Начинаещият и учещ се в движение треньор беше изчерпал кредита на доверие на клубното ръководство. Слез този успех холандецът поне временно се отърва от уволнение.

Милан прекъсна черна серия от 5 срещи без победа (0-1-4, 4:12 голова разлика). Срещу Фиорентина пък “росонерите” имаха пет поредни мача (две равенства и три загуби) без успех. Любопитно е обаче, че от 2005 година те нямат загуба на “Артемио Франки”. Последните три срещи на “Сан Сиро” обаче “виолетовите” неизменно си тръгват с трите точки – 2:0, 3:1 и 2:1.

Над всички на терена беше Марио Балотели. Суперзвездата на италианския футбол буквално направи за смях защитата на домакините. В 23-ата минута Супер Марио стреля силно от фаул и затрудни вратаря Нето, който не изби добре, и френският защитник Филип Мексес с глава откри – 0:1.

В 64-ата минута Балотели изпълни по фантастичен начин един пряк свободен удар и препарира Нето за 0:2. Това беше гол №12 за нападателя от началото на сезона.

В друг мач от кръга Сампдория победи Сасуоло с 2:1 далеч от дома. Никола Сансоне (1) и Стефано Окака (66) се разписаха за “моряците”, а точен за домакините беше Алесандро Лонги в 16-ата минута. Гостите завършиха срещата с 10 души, след като Реджини получи червен картон в 88-ата минута.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 30 КРЪГ
25.03.14
21:45 ч.
Рома - Торино 2:1
1:0 Матия Дестро (42), 1:1 Чиро Имобиле (52), 2:1 Алесандро Флоренци (90+1)
26.03.14
21:45 ч.
Киево – Болоня 3:0
1:0 Алберто Палоски (7), 2:0 Алберто Палоски (78), 3:0 Лука Ригони (89)
Дженоа - Лацио 2:0
1:0 Алберто Джилардино (65), 2:0 Йоанис Фетфацидис (83)
26.03.14
21:45 ч.
Аталанта - Ливорно 2:0
1:0 Джузепе Де Лука (22), 2:0 Герман Денис (59)
26.03.14
21:45 ч.
Фиорентина - Милан 0:2
0:1 Филип Мексес (23), 0:2 Марио Балотели (64)
26.03.14
21:45 ч.
Катания - Наполи 2:4
0:1 Даниел Сапата (17), 0:2 Хосе Кайехон (25), 0:3 Енрике (40), 0:4 Даниел Сапата (43), 1:4 Фабиан Монзон (52), 2:4 Норберт Гьомбер (75)