Ливърпул надви коравия Тотнъм с 3:2 в дербито от 25-ия кръг на английската Висша лига. За мърсисайдци не игра Рахим Стърлинг. 20-годишният талант не е възстановен от травма, получена на дербито с Евертън (0:0). При отсъствието на Стърлинг мениджърът Брендън Роджърс пусна в стартовия състав Даниел Стъридж. В герой на мача обаче се превърна Марио Балотели. Скандалният италианец влезе като резерва именно на мястото на Стъридж и вкара победния гол малко по-късно. Това бе и първото шампионатно попадение за Балотели с екипа на червените.

Домакините започнаха агресивно и още в 9-ата минута можеха да поведат, но Стъридж, останал сам срещу Уго Лорис, стреля слабо в тялото на вратаря.  Отново нападателят беше замесен в откриването на резултата. Той се пребори за една висока топка и я свали към Лазар Маркович. Сърбинът проби през центъра и стреля, а Лорис се намеси неубедително и топката спря зад гърба му – 1:0.

Отговорът на „шпорите” не закъсня. В 26-ата минута многоходова атака, преминала през Ериксен и Ерик Ламела, свари неподготвена отбраната в червено. Топката стигна до Хари Кейн, който технично простреля Миньоле за 1:1.

Секунди преди почивката Джордан Ибе проби по дясното крило и центрира остро в наказателното поле на Тотнъм, където Ян Вертонген сгреши, подарявайки топката на Стъридж. Нападателят опита нестандартно изпълнение с пета, но прати топката в лявата греда.

Второто полувреме започна с натиска на Ливърпул и в 52-ата минута се стигна до дузпа за червените. Тогава Даниел Стъридж навлезе мощно в пеналта на гостите, където бе съборен от Дани Роуз и логично бе отсъден наказателен удар.

Зад топката застана Стивън Джерард, който опъна мрежата за 2:1. В ответната атака, в 55-ата минута Симон Миньоле спаси чист гол, след като отрази силен изстрел на Ерик Ламела.

5 минути по-късно обаче резултатът отново беше изравнен. Ериксен стреля от пряк свободен удар, Миньоле изби, топката обаче попадна в Кейн, който намери непокритият Муса Дембеле във вратарското поле и той вкара за 2:2.  При положението останаха сериозни съмнения за засада на асистента. Фатална за гостите се оказа 83-ата минута. Тогава резервата Балотели се измъкна от опеката на Ерик Дайър и отблизо опъна мрежата на гостите за крайното 3:2.

„Червените” продължиха серия от вече пет поредни победи над съперника – всичките в първенството. Тимът на Роджърс остава непобеден вече в девет последователни кръга във Висшата лига при пет успеха и четири ремита.

Ливърпул: Симон Миньоле, Емре Джан, Мартин Шкъртел, Мамаду Сако, Лазар Маркович (79 - Адам Лалана), Джордан Хендерсън, Стивън Джерард (68 - Деян Ловрен), Алберто Морено, Джордан Ибе, Даниел Стъридж (74 - Марио Балотели), Филипе Коутиньо

Тотнъм: Уго Лорис, Кайл Уолкър, Ерик Дайър, Ян Вертонген, Дани Роуз, Набил Бенталеб, Райън Мейсън (69 - Паулиньо), Ерик Ламела, Муса Дембеле, Кристиан Ериксен (80 - Насер Чадли), Хари Кейн

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 25 КРЪГ
10.02.15
21:45 ч.
Арсенал - Лестър 2:1
1:0 Лоран Косчиелни (27), 2:0 Тио Уолкът (41), 2:1 Андрей Крамарич (61)
10.02.15
21:45 ч.
Хъл Сити - Астън Вила 2:0
1:0 Никица Йелавич (22), 2:0 Даме Н'Дойе (74)
10.02.15
21:45 ч.
Съндърланд - КПР 0:2
0:1 Лерой Фер (17), 0:2 Боби Замора (45+1)
10.02.15
21:45 ч.
Ливърпул - Тотнъм 3:2
1:0 Лазар Маркович (15), 1:1 Хари Кейн (26), 2:1 Стивън Джерард (53-дузпа), 2:2 Муса Дембеле (61), 3:2 Марио Балотели (83)
11.02.15
21:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Бърнли
Баланс: 105 мача, 48 победи за Манчестър Юнайтед, 17 равенства, 40 победи за Бърнли
Сток Сити - Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 91 мача, 31 победи за Сток Сити, 22 равенства, 38 победи за Манчестър Сити