Ница спечели гостуването си на Лориен с 1:0 в мач от 26-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение заби Вилиан Сиприен в 15-ата минута. Той получи перфектен извеждащ пас от Сюке и стреля силно по диагонала за 0:1. Успехът на гостите беше помрачен от поредната изцепка на Марио Балотели.

Ексцентричната звезда на Ница получи червен картон в 68-ата минута. При видеоповторенията обаче се видя, че италианецът няма никаква вина и е изгонен за безобидно единоборство с Туре от домакините. В случая грешката беше на главния съдия Тони Шапрон. Очаква се от щаба на Ница да обжалват червения картон на Марио.

Ница събра 56 точки в актива си и е втори във временното класиране, а  Монако има 59. Лориен е последен в таблицата с 22 т.