Впечатляващото представяне на Марио Балотели с екипа на Милан в Серия "А" продължава с пълна сила. Италианският национал донесе победата на своя тим с 2:0 над Палермо в среща от 29-ия кръг, отбелязвайки и двете попадения.

За него това беше шести двубой след трансфера му от Манчестър Сити в края на януари, като на сметката си вече има 7 гола. Балотели откри резултата още в 8-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят наказателен удар за наруешние срещу самия него. След час игра отново той зарадва феновете по трибуните за 2:0.

Резултат, който по никакъв начин не изглеждаше, че Палермо може да навакса. Гостите продължават със слабото си представяне и по всичко личи, че ще изпаднат. Разликата със 17-ата спасителна позиция нарастна до пет точки, а тимът заема последното място с 21 т. В същото време Пескара (22 т.) и Сиена (25) също се борят за оцеляване.

Милан от своя страна остава на третата позиция с 54 точки - на три пред Фиорентина и на едва една зад втория Наполи. Шампионът Ювентус е лидер с 65 точки.

Борещият се оцеляване Пескара пък допусна домакинска загуба с 0:2 от Киево. Интересното е, че първото попадение бе отбелязани в 88-ата минута от Стоян, а в продължението Тереу затвърди успеха на "летящите магаренца". С него тимът събра 33 точки и се отдалечи от зоната на изпадащите. Сиена пък можеше да изплува, но остава точно под чертата с 25 т. след 0:0 у дома срещу Каляри. С точката от своя страна гостите остават 13-и с 35 т.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 29 КРЪГ
16.03.13
19:00 ч.
Катания – Удинезе 3:1
1:0 Алехандро Гомес (49), 2:0 Алехандро Гомес (67), 3:0 Франческо Лоди (71), 3:1 Луис Муриел (81)
16.03.13
21:45 ч.
Болоня – Ювентус 0:2
0:1 Мирко Вучивич (61), 0:2 Клаудио Маркизио (73)
17.03.13
13:30 ч.
Сиена – Каляри 0:0
17.03.13
16:00 ч.
Наполи – Аталанта 3:2
1:0 Кавани (4-д), 1:1 Канаваро (31-авт.), 2:1 кавани (65), 2:2 Денис (73), 3:2 Пандев (82)
Фиорентина – Дженоа 3:2
1:0 Акуилани (33), 1:1 Портанова (58), 2:1 Куадрадо (62), 2:2 Антонели (69), 3:2 Касани (77-авт.)
Баланс: 43 мача, 25 победи за Рома, 9 равенства, 9 победи за Парма

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ