Марио Балотели вкара първия си гол за националния отбор с далечен удар и помогна на Италия за успеха с 2:0 над домакина на Евро 2012 Полша.

В 30-ата минута Балотелия получи топката на 40 метра от вратата и забеляза, че вратарят Войчех Шчесни е доста напред пред голлинията си. Нападателят на Манчестър Сити направи няколко крачки и прехвърли стража на Арсенал с премерен удар. Това е първият гол на Марио Балотели за Италия в шест мача.

Силното представяне на Балотели успокои феновете на “Скуадра Адзура”, които бяха притеснени от трайните контузии на Джузепе Роси и Антонио Касано. Роси се възстановява от операция на коляното, а Касано от сърдечна операции. Шансовете им за възстановяване преди европейското първенство са минимални.

Друг от техните заместници – Джампаоло Пацини, удвои преднината на италианците в 60-ата минута. Пет минути преди края капитанът на Полша Якуб Блашчиковски пропусна дузпа./БЛИЦ