Бившите капитани на ЦСКА и Левски - Иван Бандаловски и Владимир Гаджев, дебютираха за Анортозис при равенството 1:1 в гостуването срещу Неа Саламина в среща от първия кръг на първенството в Кипър. Димитър Макриев бе титуляр за домакините и завърши срещата с жълт картон. Бандаловски игра цял мач за гостите, а Гаджев влезе в 66-ата минута на мястото на Паланка.

Анортозис поведе в 16-ата минута с гол на испанеца Райо, който центрира от фаул и прати топката директно във вратата.

След почивката Макриев направи два пропуска, а Гаджев имаше добра възможност за гостите в 69-ата минута. Домакините изравниха в 73-ата минута чрез Дамаху с глава.

В 87-ата минута и гредата спаси Анортозис. В крайна сметка двата тима си разделиха по точка.