Иван Бандаловски и Владимир Гаджев бяха титуляри за Анортозис при равенството 0:0 в домакинството с Пафос от деветия кръг кипърското първенство. Бившият капитан на ЦСКА Бандаловски остана на терена през целия мач, а бившият капитан на Левски Гаджев бе заменен 74-ата минута. След ремито Анортозис остава на върха с 19 точки, колкото има и АЕК Ларнака. Пафос е трети с 15 точки, но има мач по-малко.

Бившият национал на България Радослав Василев пък вкара първия си гол в Кипър при загубата на Алки с 2:3 в гостуването на Ермис. Игралият в Славия и Септември (София) футболист игра цял мач и вкара гола си в 19-ата минута, давайки аванс на своя тим, но след това домакините обърнаха резултата  с голове на Емегара (34) и Цуму (39, 58). Французинът Семедо (74) намали, но Алки не успя да стигне до равенството и остава на 11-а позиция с 9 точки.