Българинт Иван Бандаловски игра едно полувреме за Льовен при загубата с 1:3 в гостуването срещу гранда Андерлехт в мач от 14-я кръг на белгийското първенство.

Андерлехт поведе след попадение на Клйестан (43), а малко след това Митрович (44) удвои преднината на домакините. На полувремето бившият футболист на ЦСКА бе заменен с Вийнс.

Льовен намали пасива си чрез Месуди (69), който бе точен от дузпа. Гостите останаха с човек по-малко на терена в 79-ата минута, когато Петерсон бе изгонен с директен червен картон. Малко след това Митрович (81) оформи крайния резултат с втория си гол в мача.

Льовен остана с 9 човека в 85-ата минута, когато Нголок бе изгонен за втори жълт картон. Андерлехт също не приключи срещата в пълен състав, след като в последната 90-а минута Ванден бе изгонен за втори жълт картон.

След успеха си Андерлехт се намира на четвърта позиция с 28 точки. Льовен е на 13-о място с 11 пункта.