Банфийлд стана за първи път шампион на Аржентина в първенството Апертура в историята си. Отборът загуби с 0:2 от гранда Бока Хуниорс като гост, но и претендентът за първото място Нюелс Олд Бойс претърпя поражение – 0:2 от Сан Лоренцо. Банфийлд финишира на първо място в класирането с 41 точки, на две пред Нюелс Олд Бойс.

Титлата е първа в 113-годишната история на Банфийлд. Клубът е създаден през 1896 година и досега имаше само две втори места – през 1951 и 2001 година. Треньор в момента е Жулио Фалкони.

В мач от 19-ия кръг на шампионата Апертура Бока Хуниорс би с 2:0 у дома Банфийлд. И двата гола за успеха реализира звездата на домакините Мартин Палермо. Известният с прякора си Лудия вкара първото попадение в 7-ата минута от дузпа, а направи крайното 2:0 в 61-ата минута. С този успех Бока Хуниорс успя да се изкачи до 11-о място./БЛИЦ