Втородивизионният Барнзли се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като се наложи с 3:1 като гост на Милтън Кийнс Донс, който се състезава в Лига 1 (трета дивизия).

“Песовете” взеха ранен аванс още в третата минута с гол на Крис Дегнол, а четвърт час по-късно вече имаха преднина от два гола след попадение на Марлон Хеърууд.

Дийн Боудич върна един гол за домикините в 60-ата минута, но в последната минута Дегнол възстанови аванса от два гола на Барнзли.

В добавеното време Милтън Кийнс Донс останаха с човек по-малко, след като бинвшият играч на Лийдс, Манчестър Юнайтед и Нюкасъл Алан Смит получи червен картон за фаул срещу Джейкъб Мелис.

С този успех Барнзли записа най-доброто си представяне за ФА Къп в последните пет сезона, след като през 2008 г. игра полуфинал в турнира.