Барселона победи изключително трудно у дома борещия се за оцеляване Спортинг (Хихон) с 3:1 в среща от 26-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Пике получи червен картон в 46-ата минута. Головете за техния успех бяха дело на Андрес Иниеста (42), Сейду Кейта (79) и Шави (88). Астурийци бяха върнали интригата в мача с изравнително попадение за 1:1 на Давид Барал (49).

В редиците на Барса не бе аржентинската звезда Лионел Меси, който за първи път в своята кариера изтърпяваше наказание за натрупани 5 жълти картона. Двубоят на „Камп Ноу” започна по познатия на всички сценарии. Барса взе инициативата и се настани в половината на съперника, който пък дебнеше своите шансове на контраатаки. В 42-ата минута каталунците успяха да поведат, след като Адриано Кореа изведен на чудесна позиция Андрес Иниеста, който бе точен за 1:0.

Веднага след почивката в 46-ата минута Жерард Пике получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Де лас Куевас. С човек по-малко Барса допусна изравняване три минути по-късно, след като Менди даде извеждащ пас към Давид Барал, който преодоля Виктор Валдес за 1:1. Численият превес не помогна гостите да устискат равенството до края и в 79-ата минута те отново изоставаха в резултата. Влезлият като резерва Алексис Санчес чукна топката към Сейду Кейта, който с прекрасен прехвърлящ удар матира вратаря на гостите Хуан Пабло за 2:1. След гола каталунците се дръпнаха да бранят резултата и разиграваха по-продължително, за да бавят време. Въпреки това в 88-ата минута Шави получи извждащ пас от изигралия страхотен мач Иниеста и прехвърли Хуан Пабло за крайното 3:1.

След победата си Барса събра 57 точки и съкрати аванса на Реал (Мадрид) само на 7 точки. „Белият балет” обаче е с мач по-малко и утре вечер посреща Еспаньол от 22:30 часа българско време. Спортинг (Хихон) остана предпоследен 19-и с 21 пункта.

Хетафе – Малага 1:3
1:0 Диего Кастро (42), 1:1 Елисеу (57), 1:2 Жереми Тулалан (82), 1:3 Санти Касорла (90+2)
03.03.12
19:00 ч.
Райо Валекано – Расинг (Сантандер) 4:2
0:1 Торехон (9), 0:2 Колса (28), 1:2 Мичу (45), 2:2 Мичу (64), 3:2 Раул Тамудо (67), 4:2 Пити (72)
03.03.12
21:00 ч.
Барселона – Спортинг (Хихон) 3:1
1:0 Андрес Иниеста (42), 1:1 Давид Барал (49), 2:1 Сейду Кейта (79), 3:1 Шави (88)
03.03.12
23:00 ч.
Севиля – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 133 мача, 41 победи за Севиля, 43 равенства, 49 победи за Атлетико (Мадрид)
04.03.12
13:00 ч.
Сарагоса – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 21 мача, 6 победи за Сарагоса, 7 равенства, 8 победи за Виляреал
04.03.12
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 129 мача, 53 победи за Атлетик (Билбао), 32 равенства, 44 победи за Реал Сосиедад
Реал (Мадрид) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 153 мача, 90 победи за Реал (Мадрид), 28 равенства, 35 победи за Еспаньол