Шампионът Барселона започна годината с разгромен домакински успех над новака Елче с 4:0 в среща от 18-ия кръг на Примера дивисион. В редиците на каталунците не бе звездата им Лионел Меси, който все още не е напълно възстановен от травма, но в негово отсъствие Алексис Санчес (7, 63, 69) блесна с хеттрик, а още един гол добави Педро (16), заменен в края на мача от Неймар.

С минута мълчание в памет на починалия днес легендарен португалски футболист Еузебио започна двубоят. Португалецът почина от сърдечна недостатъчност на 71 годишна възраст.

Головата фиеста на „Камп Ноу” стартира в 7-ата минута, когато Жорди Алба изведе Алексис Санчес за 1:0. След още девет минути игра Сеск Фабрегас асистира на Педро, който покачи на 2:0. До края на полувремето футболистите на Тата Мартино продължиха да доминират, но не отбелязаха нови попадения.

Малко след почивката в 48-ата минута Шави пропусна дузпа и не успя да направи преднината на каталунците класическа. Това обаче стори Алексис Санчес в 63-ата минута, когато получи пас от Педро и вкара за 3:0. Шест минути по-късно чилиецът оформи своя хеттрик и крайното 4:0. След това каталунците намалиха оборотите и не реализираха други попадения.

След успеха си Барса се върна на върха във временното класиране с 49 точки и по-добра голова разлика от Атлетико (Мадрид), имащ същия актив. Елче е на 15-о място със 17 точки.

Валенсия – Леванте 2:0
1:0 Рикардо Пиати (42), 2:0 Софиан Фегули (73)
04.01.14
23:00 ч.
Алмерия – Гранада 3:0
1:0 Себастиан Дурбариер (14), 2:0 Верза (29-дузпа), 3:0 Алекс Видал (79)
05.01.14
13:00 ч.
Севиля – Хетафе 3:0
1:0 Витоло (34), 2:0 Карлос Бака (55), 3:0 Иван Ракитич (77)
05.01.14
17:00 ч.
Барселона – Елче 4:0
1:0 Алексис Санчес (7), 2:0 Педро (16), 3:0 Алексис Санчес (63), 4:0 Алексис Санчес (69)
Реал Сосиедад – Атлетик (Билбао) (F +)
Баланс: 132 мача, 44 победи за Реал Сосиедад, 32 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)