Барселона разнищи Елче с 4:0 в 1/8-финален реванш за Кралската купа. Треньорът на Каталунците Луис Енрике смели целия си стартов състав за този мач и пусна в игра резервите. Преди седмица Барса спечели първия мач с 5:0, като тогава беше предимно с титулярите.

Жереми Матийо откри резултата в 21-ата минута с точно изпъление на пряк свободен удар. Сержи Роберто удвои в 40-ата с третия си гол за Барселона, като и трите са отбелязани в турнира за Кралската купа.

Две минути преди почивката Педро Родригес беше точен от дузпа, а в добавеното време на мача Адриано Корея прати топката за четвърти път във вратата на Ману Ерера.

След почивката дебют в официален мач за Барселона направи 18-годишният хърватски талант Ален Халилович. Така каталунците елиминираха Елче и се класираха за 1/4-финалите, където ще спорят с Атлетико (Мадрид). Първият мач е след седмица (21 януари) на „Камп Ноу“. Само преди дни Барса победи „дюшекчиите“ с 3:1 за първенство.