Барселона победи с лекота Хетафе с 2:0 като гост в мач от 10-ия кръг на Примера дивисион. По този начин момчетата на треньора Луис Енрике се изравниха по точки с лидера Реал (Мадрид). Двата гранда на испанския футбол имат по 24 точки. Третият Атлетико (Мадрид) и Виляреал са с по 20 т.

В отсъствието на контузената суперзвезда Лео Меси отново диригентската палка в тима на гостите взеха Луис Суарес и Неймар. Андрес Иниеста остана на резервната скамейка и се появи в игра чак в 61-ата минута. Опитният халф смени тогава младока Мунир ел Хадади.

Първото попадение падна в 37-ата минута Суарес се възползва от грешка на отбраната на Хетафе и след пас с пета на Серхи Роберто прониза стража Висенте Гуаита за 0:1. В 58-ата Неймар удвои отново след асистенция на отличния Серхи - 0:2. Любопитно е, че последните 14 гола на Барса са отбелязни само от Канибала (7) и бразилеца (7).

После пък Жорди Алба пропусна да покачи. Защитникът беше изведен сам срещу Гуаита, но се засуети и вратарят отрази шута му.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 7 КРЪГ
30.10.15
21:30 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Атлетико (Мадрид) 1:1
0:1 Тиаго Мендеш (34), 1:1 Лукас Перес (77)
31.10.15
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Лас Палмас 3:1
1:0 Иско (4), 2:0 Кристиано Роналдо (14), 3:0 Хесе Родригес (43), 3:1 Ернан Сантана Родригес (43)