Барселона записа поредната си победа. В мач от 32-ия кръг на Примера дивисион каталунците се наложиха безпроблемно с 3:0 над гостуващия Депортиво Ла Коруня.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола бяха по-добрият тим на терена през всичките 90 минути и заслужено се поздравиха с крайния успех. Този път звездата на „червено-сините” Лионел Меси не успя да се разпише в противниковата врата, но това направиха Боян Къркич, Педро Родригес и Яя Туре.

Къркич откри резултата в 16-ата минута, след страхотен извеждащ пас на Шави. В 69-ата минута стражът на Депортиво направи уникална грешка. Лошото изчистена топка попадна у Педро, който малко след центъра я прати право във вратата с невероятно точен и фалцов шут от около 50 метра.

В 72-ата минути на срещата резервата Яя Туре разстреля Арансубия след изпълнение на ъглов удар и оформи крайното 3:0.

Барселона е лидер във временното класиране с актив от 83 точки – шест повече от Реал Мадрид, който тази вечер гостува на Алмерия./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
На 13 април (вторник)

Валядолид – Севиля 2:1
1:0 Диего Коща (42), 2:0 Манучо (54), 2:1Хуан Кала (83)

Спортинг (Хихон) – Тенерифе 0:2

0:1 Роман Мартинес (70), 0:2 Алехандро Алфаро (87)

Хетафе – Виляреал 3:0

1:0 Мику (56), 2:0 Мане (72), 3:0 Мику (86)

На 14 април (сряда)
Атлетико (Мадрид) – Херес 1:2
0:1 Бермехо (9), 1:1 Форлан (12), 1:2 Арментерос (72)

Расинг (Сантандер) – Еспаньол 3:1
0:1 Алонсо (32), 1:1 Чите (36-д), 2:1 Чите (50-д), 3:1 Арана (90)

Сарагоса – Майорка 1:1
0:1 Роха (13), 1:1 Суазо (21)

Осасуна – Малага 2:2
1:0 Пандиани (11), 1:1 Кайседо (32), 2:1 Пандиани (48), 2:2 Баха (75)

Барселона – Депортиво (Ла Коруня) 3:0
1:0 Къркич (16), 2:0 Педро (69), 3:0 Туре (72)

На 15 април (четвъртък)
21:00 часа Алмерия – Реал (Мадрид) (Филм +)
Баланс: 5 мача, 1 победа за Алмерия, 1 равенство, 3 победи за Реал (Мадрид)

23:00 часа Валенсия – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 149 мача, 58 победи за Валенсия, 35 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.