Барселона победи Милан за трофея „Жоан Гампер”. “Каталунците” надвиха след изпълнение на дузпи, след като в редовното време двубоят завърши 1:1. Двубоят, който се игра на стадион „Камп Ноу” бе и официално представяне за възпитаниците на Пеп Гуардиола пред феновете преди началото на сезона. След нулево първо полувреме резултатът бе открит след подновяването на играта за втората част. След центриране отляво Вия вкара пред погледа на вратаря Амелия за 1:0. В 67-ата минута Филипо Индзаги с удар от воле вкара за 1:1.

При изпълненията на дузпите домакините бяха по-точни и с резултат 3:1 взеха крайната победа. Барселона започва сезона срещу Расинг Сантандер в неделя, докато Милан приема Лече в първия кръг на Серия А./БЛИЦ