Барселона победи у дома Райо Валекано с 3:1 в среща от 28-ия кръг на испанската Примера дивисион и запаси преднината си на върха от 13 точки пред Реал (Мадрид). Точни за каталунците бяха Давид Вия (25) и Лионел Меси (40, 57), който вече има 42 гола този сезон и се разписва вече в 18-и пореден мач за първенство. За гостите се разписа Раул Тамудо (70).

Каталунците взеха инициативата още с първия съдийски сигнал на „Камп Ноу” и Меси първо удари напречната греда. Все пак Барса поведе в 25-ата минута, когато при контраатака Лионел Меси дриблира между защитата на гостите, след което намери Давид Вия на чиста позиция и нападателят вкара с параболичен удар за 1:0. Барса продължи да доминира и в 40-ата минута удвои преднината си, след като Вия и Меси комбинираха, но този път аржентинецът се разписа за 2:0.

След почивката в 57-ата минута резултатът стана класически, като и при този гол замесени бяха Вия и Меси. Испанският национал получи дълъг пас, след което намери аржентинеца, който направи самостоятелен пробив и реализира за 3:0. Така Меси вече има 42 гола от началото на сезона и се разписва в 18-ти пореден мач. Бившият футболист на Еспаньол Раул Тамудо пък вкара почетен гол на Райо Валекано в 70-ата минута. Пити проби по десния фланг и с прострелно центриране по земя в малкия пеналт потърси Тамудо, който с шпагат засече топката във вратата на Пинто за крайното 3:1.

Към края и двата тима пропуснаха още по няколко добри шанса да променят резултата, като за домакините пропуските бяха на сметката на Давид Вийя, Лионел Меси и Даниел Алвеш, а за гостите не успяха да се разпишат Алехандро Домингес и Пити.

След успеха си Барса събра 74 точки и продължава да води с 13 пункта пред втория Реал Мадрид. Райо Валекано е на девета позиция с 41 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 28 КРЪГ
15.03.13
22:45 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Селта 3:1
1:0 Рики (9), 2:0 Силвио (64), 3:0 Саломао (79), 3:1 Чу-Йонг Парк (80)
16.03.13
17:00 ч.
Реал Сосиедад – Валядолид 4:1
1:0 Грисман (33), 2:0 Агирече (39), 3:0 Грисман (45), 4:0 Прието (48), 4:1 Гера (87)
Реал (Мадрид) – Майорка 5:2
0:1 Емилио Нсуе (6), 1:1 Гонсало Игуаин (15), 1:2 Алехандро Алфаро (21), 2:2 Кристиано Роналдо (51), 3:2 Лука Модрич (54), 4:2 Гонсало Игуаин (57), 5:2 Карим Бензема (90+1)
16.03.13
23:00 ч.
Валенсия – Бетис 3:0
1:0 Роберто Солдадо (16-дузпа), 2:0 Паулао (85-автогол), 3:0 Жонас (90+2)
17.03.13
13:00 ч.
Малага – Еспаньол 0:2
0:1 Диего Колото (49), 0:2 Серхио Гарсия (66)
17.03.13
18:00 ч.
Севиля – Сарагоса 4:0
1:0 Коке (28), 2:0 Коке (52), 3:0 Хосе Антонио Рейес (63), 4:0 Алваро Негредо (68)
17.03.13
20:00 ч.
Осасуна – Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Диего Коста (35), 0:2 Диего Коста (48)
17.03.13
22:00 ч.
Гранада – Леванте 1:1
1:0 Гийермо Сикейра (32-дузпа), 1:1 Роберт Акуафреска (50)
17.03.13
22:00 ч.
Барселона – Райо Валекано 3:1
1:0 Давид Вия (25), 2:0 Лионел Меси (40), 3:0 Лионел Меси (57), 3:1 Раул Тамудо (70)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ