ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Барселона победи като домакин Сарагоса с 3:1 в мач от 12-ия кръг на испанската Примера дивисион. Това бе 11-и успех за каталунците от началото на сезона, като те все още не познават вкуса на поражението. Лионел Меси пък вкара нови 2 гола и продължава да гони рекорда от 85 попадения за една календарна година на немската легенда Герд Мюлер.

Срещата се разви по познатия сценарий на почти всички срещи на каталунците, които владееха продължително топката и атакуваха многоходово. Играчите на Тито Виланова успяха да открият резултата още в 16-ата минута, когато Лионел Меси проби през центъра и с прекрасен завършващ удар по земята вкара за 1:0. Гостите обаче не се предадоха и възстановиха равенството 23-ата минута, когато грешка в отбраната на каталунците позволи на Монтаняс да се озове на стрелкова позиция и той не сгреши за 1:1. Радостта на арагонците бе доста кратка, след като пет минути по-късно Меси асистира на Алекс Сонг и камерунецът реализира за 2:1. До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно.

След почивката действията се развиваха пред вратата на Сарагоса, но едва в 60-ата минута Меси с прецизен удар от дъгата пред наказателното поле оформи крайното 3:1. Десет минути преди края пък Андрес Иниеста пропусна да запише името си сред голмайсторите, след като негов хубав удар срещна напречната греда.

С двете си нови попадение звездата на домакините Лионел Меси вече има реализирани 78 гола през календарната 2012 година, като се доближава на едва 7 попадения от легендарния рекорд на германския нападател Герд Мюлер, който вкарва 85 гола на Бундестима и Байерн Мюнхен през 1972 година.

След победата си Барселона остава на върха с 34 точки, а Сарагоса е на 11-а позиция с 15 пункта.

Валенсия – Еспаньол 2:1
1:0 Джонатан Виера (16), 1:1 Самуеле Лонго (31), 2:1 Роберто Солдадо 90-дузпа)
17.11.12
21:00 ч.
Барселона – Сарагоса 3:1
1:0 Лионел Меси (16), 1:1 Монтаняс (23), 2:1 Алекс Сонг (28), 3:1 Лионел Меси (60)
17.11.12
23:00 ч.
Реал (Мадрид) – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 162 мача, 81 победи за Реал (Мадрид), 31 равенства, 50 победи за Атлетик (Билбао)
18.11.12
13:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Леванте (ТВ +)
Баланс: 10 мача, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня), 1 равенство, 3 победи за Леванте
Гранада – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 9 победи за Гранада, 8 равенства, 19 победи за Атлетико (Мадрид)
Реал Сосиедад – Райо Валекано (Филм +)
Баланс: 26 мача, 11 победи за Реал Сосиедад, 6 равенства, 9 победи за Райо Валекано

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК