Барселона е близо до спечелването на трета поредна титла в Примера дивисион, след като в мач от 30 кръг се наложи с 1:0 над Виляреал и увеличи на 8 точки аванса си пред Реал (Мадрид), който сензационно загуби с 0:1 от Спортинг (Хихон) като домакин.

Защитникът Жерар Пике вкара единствения гол за успеха на каталунците в 67-ата минута. Вратарят на Барса Виктор Валдес направи решаващо спасяване в края на мача и осигури на тима си трите точки. “Това е важна крачка към титлата. Трябва да продължим да побеждаваме. Реал (Мадрид) няма да се предаде, но ние вече имаме добра преднина и всичко зависи от нас”, заяви Пике.

Италианският нападател на Виляреал Джузепе Роси имаше две чудесни положения за гол, но бе спрян от добрите намеси на Валдес. Барселона заложи на състав, твърде различен от обичайния и създаде първото си голово положение едва две минути преди почивката.

19-годишният халф Тиаго Алкантара обезличи Давид Вия, като испанският национал се отличи само с един удар към противниковата врата в самия край на мача. Меси се появи в 52-ата минута на мястото на Сейду Кейта, но вдъхновението за победата дойде с попадението на Пике. Испанският национал овладя на гърди центриране и от воле прати топката във вратата.

Виктор Валдес спаси удар на Санти Касорла в добавеното време. Второто домакинско поражение на Виляреал през сезона смъкна тима на четвърто място, на три точки зад Валенсия, който победи Хетафе с 4:2.

Нападателят на “прилепите” Роберто Солдадо вкара четири гола през второто полувреме, след като на почивката тимът му изоставаше с един гол. Ману дел Морал даде аванс на Хетафе в 12-ата минута, но Солдадо, който премина във Валенсия от Хетафе срещу 10 милиона евро, вкара хеттрик за 20 минути след почивката (46, 64, 66). Той добави още едно попадение в 77-ата минута./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 30 КРЪГ

От 2 април (събота)
Реал (Мадрид) - Спортинг (Хихон) 0:1
0:1 Анхел де лас Куевас (79)

Хетафе - Валенсия 2:4
1:0 Ману дел Морал (13), 1:1 Роберто Солдадо (46), 1:2 Роберто Солдадо (64), 1:3 Роберто Солдадо (66), 1:4 Роберто Солдадо (77), 2:4 Адриан Корпа (88)

Депортиво (Ла Коруня) - Майорка
Баланс: 29 мача, 7 победи за Депортиво (Ла Коруня), 13 равенства, 9 победи за Майорка

Еспаньол - Расинг (Сантандер) (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 85 мача, 38 победи за Еспаньол, 20 равенства, 27 победи за Расинг (Сантандер)

На 3 април (неделя) от 20:00 часа
Севиля - Сарагоса (TV+ "Булсатком")
Баланс: 97 мача, 43 победи за Севиля, 21 равенства, 33 победи за Сарагоса

На 3 април (неделя) от 22:00 часа
Осасуна - Атлетико (Мадрид) (TV+ "Булсатком")
Баланс: 61 мача, 21 победи за Осасуна, 9 равенства, 31 победи за Атлетико (Мадрид)

На 4 април (понеделник) от 22:00 часа