Райо Валекано не можа да спре гранда Барселона и загуби с разгромното 0:5 в късния съботен мач от деветия кръг на испанската Примера Дивисион, а Лионел Меси вкара 2 гола и вече има 301 попадения в кариерата си, като 270 от тях са с екипа на каталунците.

Домакините от Мадрид удържаха нулевото равенство до 20-ата минута, когато Фабрегас изведе на чудесна позиция Давид Вия, който се разписа за 0:1. Каталунците продължиха да диктуват събитията на терена, но не успяха да увеличат преднината си до края на полувремето.

След почивката в 48-ата минута Монтоя асистира на звездата Лионел Меси, вкарал дежурния си гол с екипа на Барса за 0:2. Постепенно гостите намалиха оборотите и дадоха шанс на Райо Валекано също да организира някоя и друга атака. Домакините обаче така и не застрашиха сериозно вратата на Виктор Валдес.

В 79-ата минута Жорди Алба даде извеждащ пас към Шави, направил резултата класически в полза на гостите – 0:3. Минута по-късно пък Фабрегас покачи на 0:4 след подаване Педро, а в 89-ата минута с втория си гол в мача Меси оформи крайното 0:5. Лионел Меси вече има 301 гола от 419 мача в професионалната си кариера, като 270 от тях са с екипа на Барселона.

След успеха си Барселона събра 25 точки и дръпна с 3 пред Атлетико (Мадрид), който утре приема Осасуна от 20:45 часа българско време. Райо Валекано остава на 13-а позиция с 10 точки.

Селта – Депортиво (Ла Коруня) 1:1
1:0 Марио Бермехо (8), 1:1 Хуан Домингес (29)
27.10.12
23:00 ч.
Райо Валекано – Барселона 0:5
0:1 Давид Вия (20), 0:2 Лионел Меси (48), 0:3 Шави (79), 0:4 Сеск Фабрегас (80), 0:5 Лионел Меси (89)
Атлетико (Мадрид) – Осасуна (ТВ +)
Баланс: 64 мача, 33 победи за Атлетико (Мадрид), 10 равенства, 21 победи за Осасуна
28.10.12
22:30 ч.
Майорка – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 54 мача, 9 победи за Майорка, 11 равенства, 34 победи за Реал (Мадрид)
29.10.12
22:30 ч.
Валядолид – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 70 мача, 22 победи за Валядолид, 20 равенства, 28 победи за Реал Сосиедад

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК