ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Барселона и Манчестър Юнайтед сътвориха зрелищно реми 2:2 на "Камп Ноу" в най-очаквания мач преди осминафиналите в Лига Европа. Маркос Алонсо (50) даде аванс на домакините, но Маркъс Рашфорд (52) бързо изравни, а в 59-ата минута Жул Кунде си вкара автогол за пълния обрат в полза на гостите. Рафиня (76) пък оформи крайния резултат.

Още в 9-ата минута на Де Хеа му се наложи да отразява удар Роберт Левандовски, а секунди по-късно Роналд Араухо не намери очертанията на вратата.

Каталунците имаха териториално преимущество, докато Юнайтед допускаше доста грешки, но след 25-ата минута стигна до две много добри ситуации. Първо Уан-Бисака напредна по десния фланг и върна към Санчо, чийто удар премина покрай страничния стълб, а в следващата атака Шоу изведе Вегхорст зад отбраната на каталунците, но нидерландецът стреля в тялото на Тер Щеген. Натискът на гостите продължи и в 33-ата минута немският страж на Барса отново трябваше да се намесва след удар на Рашфорд. Домакините отговориха с опасен удар на Жорди Алба след груба грешка на Уан-Бисака. Англичанинът обаче успя да поправи грешката си и с добър шпагат попречи на качеството на изстрела на левия бек.

Малко преди почивката Шави направи принудителна смяна, тъй като Педри напусна терена с мускулен проблем и на неговото място влезе Сержи Роберто.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Малко след почивката Уан Бисака направи двойно подаване с Бруно Фернансеш отдясно и центрира, а Вегхорст не успя да засече и топката достигна до Санчо, чийто удар с левия крак от добра позиция обаче не се получи. Пропускът му бе наказан и в 50-ата минута Маркос Алонсо засече с глава центриране от корнер за 1:0. Радостта на домакините обаче бе твърде кратка, тъй като две минути по-късно Фред изведе Рашфорд отдясно, а англичанинът с мощен удар в близкия ъгъл вкара за 1:1.

В 59-ата минута Рашфорд премина лесно през Рафиня на аутлинията и центрира остро в пеналта. Стигна се до няколко рикошета и в крайна сметка Жул Кунде си вкара автогол за 1:2. След това Барселона опита да вземе инициативата, но не достигаше до нищо конкретно пред Де Хеа. Все пак в 76-ата минута Каземиро сбърка в центъра и Рафиня центрира остро от десния фланг. Левандовски се размина, топката мина между краката на Варан и влетя в десния ъгъл на Де Хеа за 2:2.

В 80-ата минута Тер Щеген пусна дълго подаване към Рафиня, Люк Шоу не успя да се справи, но излезлият напред Де Хеа изби в корнер. Шест минути след това Барса поиска дузпа за игра с ръка на Фред, но такава не последва. Вместо това след центриране от пряк свободен удар Каземиро замалко да си вкара автогол. Малко след това техничен изстрел на Ансу Фати бе блокиран.

В крайна сметка двата тима ще решават всичко на реванша на "Олд Трафорд" след седмица.

Барселона – Манчестър Юнайтед 2:2
1:0 Маркос Алонсо (50), 1:1 Маркъс Рашфорд (52), 1:2 Жул Кунде (59-автогол), 2:2 Рафиня (76)

Барселона: 1. Марк-Андре тер Щеген, 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо, 17. Маркос Алонсо (6715. Андреас Кристенсен), 18. Жорди Алба -к (6728. Алехандро Балде), 8. Педри (4120. Сержи Роберто), 21. Френки де Йонг, 19. Франк Кесие (6710. Ансу Фати), 22. Рафиня, 9. Роберт Левандовски, 30. Гави
Резерви: 26. Инаки Пеня, 36. Арнау Тенас, 10. Ансу Фати, 11. Феран Торес, 15. Андреас Кристенсен, 20. Сержи Роберто, 24. Ерик Гарсия, 28. Алехандро Балде, 29. Марк Касадо, 32. Пабло Торе, 38. Анхел Аларкон
Треньор: Шави Ернандес

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 29. Аарън Уан-Бисака, 19. Рафаел Варан , 23. Люк Шоу, 12. Тирел Маласия , 18. Каземиро , 17. Фред, 25. Джейдън Санчо (8249. Алехандро Гарначо), 8. Бруно Фернандеш - к, 10. Маркъс Рашфорд, 27. Вут Вегхорст
Резерви: 22. Том Хийтън, 31. Джак Бътланд, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър, 20. Диого Далот, 28. Факундо Пелистри, 36. Антъни Еланга, 49. Алехандро Гарначо, 55. Зидан Икбал, 73. Коби Майноо
Треньор: Ерик тен Хаг

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР