Миналогодишният шампион Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Каталунците не допуснаха изненада и след 1:1 в първия мач победиха Щутгарт с 4:0. Звездата на тима Лео Меси се отчете с две попадения, а Педро и Къркич добавиха по едно.

В самото начало Барса упражни сериозен натиск и трайно се настани в половината на гостите. Още в 8-ата минута Лео Меси стреля, но не успя да затрудни Леман. Малко след това Тиери Анри направи много добър пробив, но стреля неточно с левия крак.

В 13-ата минута Меси напредна в половината на Щутгарт и със страхотен удар от дъгата прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл – 1:0. Малко след това Барса успя да вкара още един гол, в основата на който отново бе Меси. Аржентинецът матира цялата отбрана на гостите в 22-ата минута и подаде към Яя Туре. С едно докосване халфът прати топката към Педро и за младока не бе проблем да вкара на опразнената врата.

След почивката нещата не бяха по-различни – Барселона играеше, а Щутгарт гледаше. В 51-ата минута Меси пусна към Туре, който стреля много силно, но на около метър от дясната греда.

В 60-ата минута Меси получи от Алвеш, завъртя се и с премерен удар от дъгата матира Леман за трети път – 3:0. Шоуто на аржентинеца продължи. Той създаваше положения за Анри и Иниеста, но двамата пропуснаха.

Минута преди края на редовното време Барса стигна до 4:0. Резервата Златан Ибрахимович изведе появилия се секунди преди това Къркич сам срещу вратаря, а младокът вкара хладнокръвно с първото си докосване за крайното 4:0.

С общ резултат 5:1 Барселона се класира за четвърфиналите и чака името на съперника си в петък./БЛИЦ

Барселона - Щутгарт 4:0
1:0 Меси (13), 2:0 Педро (22), 3:0 Меси (60), 4:0 (Къркич)

(в първия мач 1:1)
От 21:45 часа по Pro.BG

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/2017.gifБарселона: 1.Виктор Валдес, 2.Даниел Алвеш, 5.Карлес Пуйол, 3.Жерар Пике, 19.Максуел, 24.Яя Туре, 16.Серхио Бускетс, 8.Андрес Иниеста (88 - Къркич), 10.Лионел Меси, 17.Педро Родригес (66 - Ибрахимович), 14.Тиери Анри (78-Милито)
Резерви: 13.Хосе Пинто, 4.Рафаел Маркес, 9.Златан Ибрахимович, 11.Боян Къркич, 15.Сеиду Кейта, 18.Габриел Милито, 35.Жефрен