Грандовете Барселона и Реал (Мадрид) записаха победи в мачовете си от 24 кръг на испанската Примера дивисион. По този начин каталунците запазиха аванса си от две точки в класирането.

Барса записа труден успех с 2:1 над Малага у дома, докато „белия балет” се наложи с лекота с 5:1 над Тенерифе след два гола на Гонсало Игуаин. Това бе шеста поредна победа за Кралския клуб.

Малага се защитаваше успешно на „Камп Ноу” и с героична игра удържа нулевото равенство повече от един час. Удари на Лионел Меси и Златан Ибрахимович минаваха покрай вратата, а в началото на второто полувреме Велигтон изби от голлинията удар с глава на шведа.

Педро Родригес, който започна като титуляр на мястото на Тиери Анри, все пак проби андалусийския бетон в 68-ата минута с далечен удар. Малага обаче изравни в 81-ата чрез Валдо. Гостите мислеха, че с този късен гол ще измъкнат точката в Барселона, но три минути по-късно Шави разкъса отбраната им с пак към Дани Алвеш, който асистира на Меси за победния гол.

Реал (Мадрид) нямаше такива проблеми в мача си с Тенерифе, въпреки че островитяните бяха пред откриване на резултата още в първата минута. Раул Албиол блокира удар от воле на Алехандро Алфаро.

Два гола на Гонсало Игуаин и Есекил Гарай дадоха удобен аванс на „белия балет”, а Айосе върна един за Тенерифе в началото на второто полувреме. Игуаин вече има 16 гола от началото на сезона, един по-малко от Давид Вия от Валенсия.

Две минути след попадението на Айосе Кака възстанови преднината на тима си. По-късно Кристиано Роналдо вкара 13-ия си гол за сезона от дузпа, а Раул оформи крайното 5:1, след като се разписа в добавеното време./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 24 КРЪГ
От 27 февруари (събота)
Хетафе - Сарагоса 0:2
0:1 Умберто Суасо (3), 0:2 Умберто Суасо (20)

Тенерифе - Реал (Мадрид) 1:5
0:1 Гонсало Игуаин (29), 0:2 Гонсало Игуаин (42), 1:2 Гарсия Перес Айосе (47), 1:3 Кака (48), 1:4 Кристиано Роналдо (80-дузпа), 1:5 Раул (90+1)

Барселона - Малага 2:1
1:0 Педро Родригес (68), 1:1 Валдо (81), 2:1 Лионел Меси (84)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 28 февруари (неделя)
18:00 часа Херес - Еспаньол
Баланс: 1 мач, 1 равенство

18:00 часа Виляреал - Депортиво (Ла Коруня)
Баланс:
21 мача, 7 победи за Виляреал, 4 равенства, 10 победи за Депортиво (Ла Коруня)

18:00 часа Валядолид - Майорка
Баланс: 23 мача, 7 победи за Валядолид, 7 равенства, 9 победи за Майорка

18:00 часа Спортинг (Хихон) - Осасуна
Баланс: 37 мача, 17 победи за Спортинг (Хихон), 7 равенства, 13 победи за Осасуна

18:00 часа Расинг (Сантандер) - Алмерия
Баланс:
5 мача, 2 победи за Расинг (Сантандер), 2 равенства, 1 победа за Алмерия

20:00 часа Севиля - Атлетик (Билбао)
Баланс: 131 мача, 54 победи за Севиля, 27 равенства, 50 победи за Атлетик (Билбао)

22:00 часа Атлетико (Мадрид) - Валенсия
Баланс: 139 мача, 51 победи за Атлетико (Мадрид), 36 равенства, 52 победи за Валенсия

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.