Барселона спечели с 2:0 при визитата си на градския съперник Еспаньол и с общ резултат 6:1 се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Краля в Испания.

От звездното трио в атаката на Барселона бе само носителят на „Златната топка” за 2015 година Лионел Меси, докато Луис Суарес бе наказан, а Неймар изгледа мача от резервната скамейка.

Домакините започнаха по-активно, но не успяха да застрашат с нищо пазената от Марк-Андре тер Щеген врата. Постепенно Барса взе инициативата и логичното се случи в 32-ата минута, когато Мунир Ел Хадади финтира вратаря Барди и вкара първия гол в мача. Десет минути по-късно Фелипе Кайседо нанесе удар в главата на Марк-Андре тер Щеген, но съдията не сметна, че това е умишлено или въобще не забеляза ситуацията.

В 44-ата Томас Вермален направи груба грешка и Кайседо да излезе сам срещу вратаря, но Тер Щеген изби топката в корнер.

След почивката домакините опитаха всичко по силите си да стигнат поне до изравняване, но в 88-ата минута Мунир Ел Хахди вкара втория си гол и сложи точка на спора след започната от Лионел Меси атака.