Европейският клубен шампион Барселона надделя с 6:4 след изпълнение на дузпи срещу бразилския Интернасионал. Така каталунците се класираха за финала на турнира "Ауди Къп" в Мюнхен. В редовното време не беше излъчен победител - 2:2.

Барса ще спори за трофея срещу победителя от сблъсъка между домакина Байерн (Мюнхен) и Милан, които играят също тази вечер.

Тиаго Алкантара откри резултата за тима на Пеп Гуардиола в 14-ата минута, но Неи изравни в 55-ата. Джонатан Дос Сантос, който влезе през второто полувреме на мястото на Андрес Иниеста, изведе Барселона отново напред в резултата с гол в 61-ата минута. За 2:2 в 85-ата се разписа Леандро Дамиао, след което се стигна до изпълнението на дузпи, при които каталунците бяха по-прецизни.

Сблъсъкът се игра пред 66 000 зрители на "Алианц Арена", а Барселона беше без голяма част от звездите си. Гуардиола не използва Лионел Меси, Карлес Пуйол и Шави и др. Спецът заложи на доста младоци и резерви като Риверола, Андреу Фонтас, Тиаго Алкантара, Исаак и Жонатан Сориано.

Барселона (първо полувреме)
: Валдес; Риверола, Фонтас, Бускетс, Фонтас; Кейта, Тиаго, Иниеста; Куенса, Афелай, Жонатан Сориано

Барселона (второ полувреме): Пинто; Баилу, Фонтас (63-Ориол Росел), Бускетс (61-Кармона), Абидал; Кейта (63-Еспиноса), Тиаго, Дос Сантос; Педро, Хефрен, Вия