Барселона спечели с 2:0 срещу Висел Кобе втората си контрола от подготовката в Япония (загуба с 1:2 от Челси в първата). За домакините играха трима бивши играчи на Барса - Адрес Иниеста, Давид Вия и Серхи Сампер, като от днес отборът ще се подсили и с четвърти - Томас Вермаелен.

Треньорът на Барса Ернесто Валверде заложи на два различни състава за всяко от полувремената, като юношата Карлос Перес (номер 7) блесна с два гола в 59-ата и 86-ата минута, с което даде заявка за още бъдещи участия в първия отбор.

Следващият мач на Барселона е на 4 август срещу Арсенал на "Камп Ноу" за трофея "Жуан Гампер", когато реално се представя отбора за следващата година, макар до края на трансферния прозорец (2 септември) да има още време.

Припомняме, че Барса е без участвалите на Копа Америка Лионел Меси, Луис Суарес, Артуро Видал и шампионите с Бразилия Филипе Коутиньо и Артур Мело.