Барселона срази Тотнъм с 4:2 в зрелище за трофея „Жоан Гампер“. Каталунците организират такъв мач всяка година преди старта на шампионата в Ла Лига. Хари Кейн не взе участие за "шпорите", очаквайки евентуален трансфер в Байерн, след като преговорите продължават с нова четвърта оферта на баварците.

Испанският шампион поведе с гол на Роберт Левандовски (3), който се разписа при контраатака след асистенция на Рафиня.

Тотнъм изравни чрез Оливър Скип (24), който направи добавка след удара на Джовани Ло Селсо в дясната греда.

Английският тим направи и обрат след ново попадение на Оливър Скип (36), който засече центриране на Иван Перишич.

В края на втората част каталунците на свой ред обърнаха резултата с голове на Феран Торес (81), Ансу Фати (90) и Ез Абде (90+3), разписал се след асистенция на Фермин Лопес.

Барса стартира защитата на титлата в Ла Лига на 13 август, когато гостува на Хетафе от 22:30 часа. Тотнъм пък от своя страна започва сезона във Висшата лига с гостуване на Брентфорд от 16:00 часа в същия ден.