Барселона най-накрая показа резултатен и атакуващ футбол при новия треньор Кике Сетиен. Каталунците разбиха с 5:0 Леганес на своя стадион и се класираха за следващата фаза на турнира за Купата на Краля.

Лионел Меси реализира две попадения за своя отбор, а по едно добавиха Антоан Гризман, Артур и Ленгле.

Каталунците набързо решиха изхода. Още в 4-ата минута Гризман получи топката от Нелсон Семедо пред вратарското поле и с удар по земя по диагонала вкара за 1:0.
Клеман Ленгле удвои преднината на каталунците, възползвайки се от центриране от корнер на близката греда в средата на първата част.

След почивката дойде ред на Меси да се разиграе. Аржентинският гений вкара два гола, макар и единия да бе с помощта на рикошет. Артур пък завърши на два пъти избивана топка, за да запише и той името си сред голмайсторите.