ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Бетис не успя да препъне у дома лидера Барселона и загуби с 1:2 в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. Аржентинската звезда Лионел Меси (16, 25) вкара и двата гола за успеха на каталунците и подобри рекорда на германската легенда Герд Мюлер за най-много попадения в рамките на една календарна година. Точен за домакините бе Рубен Кастро (39).

Двубоят започна с обичайните за каталунците дълги разигравания, като в края на едно от тях в 16-ата минута Андрес Иниеста изведе Лионел Меси, който не сгреши за 0:1, като това бе 85-ия му гол за 2012 година. Девет минути по-късно Иниеста повтори упражнението и отново асистира на Меси, който се разписа за 0:2 и вече е най-резултатният голмайстор в рамките на една календарна година. Нападателят има 86 попадения с екипа на Барселона и Аржентина през 2012 година.

До края на полувремето гостите намалиха оборотите и това позволи на домакините от Севиля да върнат едно попадение. В 39-ата минута Алваро Вадийо подаде към Рубен Кастро, който преодоля стража на Барса Виктор Валдес за 1:2.

След почивката домакините играха с много хъс и опитаха всичко по силите си, за да стигнат до изравнително попадение, но така и не успяха да вкарат топката в мрежата на Валдес за втори път. „Зелено-белите“ удариха на три пъти гредите покрай Валдес, но бяха лишени от всякакъв шанс.

Каталунците продължаваха да разиграват спокойно, сякаш водят с повече от един гол. В крайна сметка Барса удържа финалния натиск на Батис, а в последната 90-а минута Тиаго Алкантара дори имаше възможност да вкара трети гол за каталунците, но стреля в аут от изгодна позиция.

Това бе 14-а победа на Барселона от началото на сезона в Примера дивисион, като отборът продължава да е убедителен лидер с 43 точки в атктива си и 6 повече от втория Атлетико (Мадрид). В следващия кръг каталунците ще посрещнат именно „дюшекчиите” на своя „Камп Ноу”. Бетис остана на пето място с 25 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
07.12.12
22:30 ч.
Еспаньол – Севиля 2:2
1:0 Верду (13-д), 1:1 Иван Ракитич (23-д), 2:1 Шимао (58), 2:2 Алваро Негредо (90+2)
08.12.12
17:00 ч.
Реал Сосиедад – Хетафе 1:1
0:1 Анхел Лафита (86), 1:1 Карлос Мартинес (90)
08.12.12
19:00 ч.
Малага – Гранада 4:0
1:0 Хоакин (26), 2:0 Хавиер Савиола (33), 3:0 Игнасио Камачо (75), 4:0 Роке Санта Крус (85)
08.12.12
21:00 ч.
Валядолид – Реал (Мадрид) 2:3
1:0 Манучо (7), 1:1 Карим Бензема (12), 2:1 Манучо (22), 2:2 Месут Йозил (45), 2:3 Месут Йозил (72)
Леванте – Майорка 4:0
1:0 Обафеми Мартинс (42), 2:0 Давид Наваро (49), 3:0 Рубен Гарсия (55), 4:0 Висенте Ибора (58)
Атлетико (Мадрид) – Депортиво (Ла Коруня) 6:0
1:0 Диего Коста (23), 2:0 Радамел Фалкао (28), 3:0 Радамел Фалкао (42), 4:0 Радамел Фалкао (64-дузпа), 5:0 Радамел Фалкао (68), 6:0 Радамел Фалкао (71)
09.12.12
22:00 ч.
Бетис – Барселона 1:2
0:1 Лионел Меси (16), 0:2 Лионел Меси (25), 1:2 Рубен Кастро (25)
10.12.12
22:00 ч.
Райо Валекано – Сарагоса (Филм +)
Баланс: 22 мача, 3 победи за Райо Валекано, 7 равенства, 12 победи за Сарагоса

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ