Лидерът в Примера дивисион Барселона обърна последния Алмерия от 0:1 до 3:1 на своя „Камп Ноу” в среща от 31-ия кръг. Головете за успеха на каталунците вкараха Лионел Меси в 53-ата от дузпа и в 90-ата сам срещу вратаря и Тиаго Алкантара с глава в 64-ата минути. Преди това андалусци бяха открили резултата в своя полза след попадение на Корона в 50-ата минута.

Още с първия съдийски сигнал домакините установиха обичайния си натиск пред собствена публика на „Камп Ноу”, но създадоха първото си положение за гол едва в 16-ата минута, когато Боян Къркич нахлу отдясно в наказателното поле и подаде към Тиаго Алкантара, който стреля мигновено, но над гредата. След още две минути игра аржентинецът Хавиер Масчерано си изкара жълт картон за нарушение срещу Крусат. Това бе пети жълт картон за халфа и така той ще пропусне заради наказание Ел Класико с Реал (Мадрид) следващия кръг. В 31-вата минута Боян Къркич се контузи и бе заменен от Давид Вия. До края на полувремето каталунците продължиха да държат инициативата, но до гол така и не стигнаха.

След почивката в 49-ата минута Давид Вия беше изведен сам срещу вратаря на гостите Диего Алвеш, но след удара на нападателя топката се удари в страничната греда и след това бе изчистена от бранителите на Алмерия. При следващата атака на гостите Пабло Пиати изведе Корона сам срещу вратаря на Барса Пинто и резултатът бе открит - 0:1.

Само триминути по-късно Давид Вия бе фаулиран от вратаря на гостите Диего Алвеш в наказателното поле и последва дузпа. От бялата точка Лионел Меси бе безпогрешен за 1:1. След това попадение натискът на домакините се засили и в 56-ата минута Педро Родригес изпусна на празна врата от малък ъгъл при опит за добавка.

В 64-тата минута след центриране от корнер 19-годишният Тиаго Алкантара скочи над всички с глава даде преднина на Барса – 2:1. Във втората минута от добавеното време на мача бранителят на гостите Мичел Маседо се засуети и топката му бе отнета от Лионел Моси, който излязъл очи в очи с Диего Алвеш не сгреши и оформи крайното 3:1. Това бе 29-о попадение за Меси в Примера този сезон, а с него той изпревари основните си конкурент за голмайсторския приз Кристиано Роналдо, който има 28.

След успеха си Барса събра актив от 84 точки и има преднина от 8 пред Реал (Мадрид). Само след седмица е Ел Класико помежду им на „Сантяго Бернабеу”. Алмерия пък остана на последна позиция със своите 26 точки. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 31 КРЪГ
На 9 април (събота)
Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Кака (14-дузпа), 0:2 Кака (54-дузпа), 0:3 Кристиано Роналдо (70)

Барселона – Алмерия 3:1
0:1 Корона (50), 1:1 Лионел Меси (53-дузпа), 2:1 Тиаго Алкантара (64), 3:1 Лионел Меси (90+2)

23:00 часа Майорка – Севиля (ТВ +)
Баланс: 25 мача, 6 победи за Майорка, 8 равенства, 11 победи за Севиля

На 10 април (неделя)
18:00 часа Спортинг (Хихон) – Осасуна
Баланс: 39 мача, 18 победи за Спортинг (Хихон), 7 равенства, 14 победи за Осасуна

18:00 часа Еркулес – Еспаньол
Баланс: 39 мача, 9 победи за Еркулес, 12 равенства, 18 победи за Еспаньол

18:00 часа Расинг (Сантандер) – Леванте
Баланс: 7 мача, 1 победа за Расинг (Сантандер), 2 равенства, 4 победи за Леванте

18:00 часа Малага – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 37 мача, 7 победи за Малага, 10 равенства, 20 победи за Депортиво (Ла Коруня)

20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 115 мача, 54 победи за Атлетико (Мадрид), 28 равенства, 33 победи за Реал Сосиедад

22:00 часа Валенсия – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 23 мача, 8 победи за Валенсия, 5 равенства, 10 победи за Виляреал