ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК

Барселона разби у дома Атлетик (Билбао) с 5:1 в среща от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион. Лионел Меси вкара последния гол за успеха на каталунците и се доближи на 2 попадения от рекорда на Герд Мюлер за най-много голове в рамките на една календарна година в официални мачове за клубен и национален отбор.

С тази победа каталунците поставиха нов рекорд в Примера дивисион, подобрявайки подобри постижението на Реал Мадрид от сезон 1991/92 за най-добър старт в първенството. През сезон 1991/92, когато начело на Реал Мадрид е Радомир Антич, „белия балет“ записва 12 успеха и 1 равенство. Барселона начело с Тито Виланова има от началото на сезона 13 победи и 1 равенство.

Срещата на „Камп Ноу” започна спокойно, но гостите запазиха вратата си без гол само до 23-ата минута, Сеск Фабрегас центрира от корнер, вратарят Горка Ираисос изби, но в краката на Жерард Пике, който лесно насочи топката в мрежата за 1:0. Две минути по-късно Меси прехвърли Ираисос, а Фернандо Аморебиета се опита да изчисти малко пред голлинията, но не успя и си вкара автогол за 2:0. В последната минута на първата част Меси разтресе напречната греда, като топката впоследствие тупна сантиметри пред голлинията. В добавеното време преди почивката Фабрегас намери връхлитащия Адриано Кореа, който от движение реализира за 3:0.

През второто полувреме в 57-ата минута и Фабрегас се разписа за 4:0 след пас на Иниеста. Първият удар на баските в мача дойде едва в 61-вата минута, когато Йоренте стреля отдалеч, но пропусна целта. Четири минути по-късно Адриано изпусна Ибай Гомес, който насочи под краката на Валдес за 4:1. В 70-ата минута Меси вкара 83-ия си гол за годината, оформяйки крайното 5:1. Каталунците намалиха сериозно оборотите и до края на мача не вкараха нови попадения.

След победата си Барселона остава начело във временното класиране с 40 точки, докато баските са на 14-а позиция с 15 пункта.

Валенсия – Реал Сосиедад 2:5
1:0 Роберто Солдадо (2), 1:1 Де Ла Бела (44), 1:2 Микел Гонзалес (57), 1:3 Диего Ифран (64), 2:3 Роберто Солдадо (73), 2:4 Агирече (83), 2:5 Карлос Вела (90+1-дузпа)
01.12.12
21:00 ч.
Барселона – Атлетик (Билбао) 5:1
1:0 Жерард Пике (23), 2:0 Фернандо Аморебиета (25-авт.), 3:0 Адриано Кореа (45+1), 4:0 Сеск Фабрегас (57), 4:1 Ибай Гомес (65), 5:1 Лионел Меси (70)
01.12.12
23:00 ч.
Реал (Мадрид) – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 150 мача, 83 победи за Реал (Мадрид), 32 равенства, 35 победи за Атлетико (Мадрид)
Депортиво (Ла Коруня) – Бетис (Филм +)
Баланс: 38 мача, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня), 13 равенства, 9 победи за Бетис
Баланс: 76 мача, 36 победи за Севиля, 15 равенства, 25 победи за Валядолид

Заб.: Посочените баланси са само за срещите между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ