Шампионът на Испания Барселона отново показа класа и разби Атлетико (Мадрид) с 5:2 в мач от 3 кръг на Примера дивисион. Така каталунците затвърдиха позицията си на върха на класирането.

Гостите, които бяха разгромени с 1:6 при пооследното си гостуване на „Камп Ноу”, все още нямат победа от началото на сезона, но излязоха на терена с амбициозна атакавуща схема.

„Дюшекчиите” обаче бързо се оказаха твърде назад в резултата след голове на Златан Ибрахимович, Лионел Меси, Даниел Алвеш и Сейду Кейта, преди Серхио Агуеро да върне едно попадение точно преди почивката. Диего Форлан се разписа малко преди края, но Меси вкара втория си гол в мача в последните минути.

„Губехме с 0:2 още преди да сме започнали да играем, заяви треньорът на Атлетико Абел Ресино. – Удивен съм, че в първите 5 атаки на противника допуснахме 4 гола. Поне нападахме повече през второто полувреме.”

Барса запази 100-процентовия си рекорд от началото на сезона и остана на върха на класирането с 9 точки, на две пред Майорка, който разгроми с 4:0 гостуващия Тенерифе.

Севиля победи Осасуна с 2:0 след голове на Алваро Негредо и Фредерик Кануте, докато Еспаньол се откъсна от дъното след успех с 3:2 над Депортиво (Ла Коруня). Расинг Сантандер взе първата си победа за сезона, след 2:1 като гост на Малага./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ
От събота, 19 септември
Депортиво (Ла Коруня) – Еспаньол 2:3
0:1 Хосе Кайехон (20), 1:1 Адриан (28), 1:2 Хуан Форлин (43), 1:3 Верду (54), 2:3 Нуиуи (77)

Майорка – Тенерифе 4:0
1:0 Марио Суарес (16), 2:0 Адурис (50), 3:0 Хулио Алварес (58), 4:0 Уебо (88-дузпа)

Осасуна – Севиля 0:2
0:1 Негредо (37), 0:2 Кануте (71)

Малага – Расинг Сантандер 1:2
0:1 Арана (36), 1:1 Дуда (71), 1:2 Морис (79)

Барселона – Атлетико (Мадрид) 5:2
1:0 Ибрахимович (2), 2:0 Меси (16), 3:0 Дани Алвеш (30), 4:0 Сейду Кейта (42), 4:1 Серхио Агуеро (45), 4:2 Диего Форлан (84), 5:2 Меси (90)

В неделя, 21 септември
18:00 часа Атлетик (Билбао) – Виляреал
Баланс: 20 мача, 5 победи за Атлетик (Билбао), 5 равенства, 10 победи за Виляреал

22:00 часа Валенсия – Спортинг (Хихон)
Баланс: 72 мача, 33 победи за Валенсия, 20 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.