Барселона разби у дома Гранада с 6:0 в среща от 6-ия кръг на испанската Примера дивисион. Бразилецът Неймар се отчете с хеттрик, а Меси вкара два гола за каталунците, които нямат допуснат гол от началото на сезона. .

Головото шоу на „Камп Ноу” започна в 26-ата минута, когато Неймар бе точен за 1:0. Две минути преди края на първата част Иван Ракитич получи чудесен извеждащ пас от Лионел Меси и вкара за 2:0, а в 45-ата минута Неймар се разписа за втори път в мача за класическото измерение на резултата – 3:0.

След почивката в 62-ата минута дойде и времето на голямата звезда Лионел Меси да се разпише, възползвайки се от пас на Даниел Алвеш – 4:0. Четири минути по-късно пък Меси асистира на Неймар, който оформи своя хеттрик за 5:0. В 82-ата минута пък Меси вкара втория си гол в мача и оформи крайното 6:0.

С успеха си Барса събра 16 точки и се изкачи на върха във временното класиране. Гранада е на 8-а позиция с 8 пункта.

Виляреал – Реал (Мадрид) 0:2
0:1 Лука Модрич (33), 0:2 Кристиано Роналдо (40)
27.09.14
19:00 ч.
Барселона – Гранада 6:0
1:0 Неймар (26), 2:0 Иван Ракитич (43), 3:0 Неймар (45), 4:0 Лионел Меси (62), 5:0 Неймар (66), 6:0 Лионел Меси (82)
27.09.14
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Севиля (ТВ +, F +)
Баланс: 140 мача, 53 победи за Атлетико (Мадрид), 45 равенства, 42 победи за Севиля
Депортиво (Ла Коруня) – Алмерия
Баланс: 8 мача, 2 победи за Депортиво (Ла Коруня), 3 равенства, 3 победи за Алмерия
28.09.14
20:00 ч.
Реал Сосиедад – Валенсия (F +)
Баланс: 126 мача, 41 победи за Реал Сосиедад, 31 равенства, 54 победи за Валенсия