Шампионът на Испания Барселона приключи с победа сезона в Примера дивисион, печелейки с 3:1 при гостуването си на Малага в първа среща от последния 38-и кръг.

Наставникът на каталунците Хосеп Гуардиола бе дал почивка на абсолютно всичките си титуляри с оглед предстоящия финал в Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед точно след седмица на „Уембли” от 21:45 часа българско време. Само Дани Алвеш и Педро от титулярната 11-орка на Барса през този сезон влязоха като резерви през второто полувреме.

Мачът на „Ла Росаледа” не започна никак добре за каталунците, в чиито редици като титуляр започна претърпелия операция на тумор в черния дроб Ерик Абида. Домакините бяха по-дейни в началото и логично поведоха в резултата. В 31-ата минута уругвайският нападател на Малага Себастиан Фернандес получи чудесно извеждащо подаване от италианския халф Енцо Мареска и не остави никакви шансове на вратаря Пинто за 1:0. Отговорът на Барса дойде две минути преди почивката, когато младият нападател Боян Къркич бе безпогрешен при изпълнение на дузпа и изравни за 1:1.

След почивката старши треньорът на Барса усили отбранителната и нападателната линия с включването в игра на по принцип играещите като титуляри Даниел Алвеш и Педро, а на мястото на Ерик Абидал пък се появи аржентинецът Хавиер Масчерано. Промените дадоха резултат и каталунците взеха инициативата. Едва в 76-ата минута обаче те успяха да материализират превъзходството си след попадение на холандския национал Ибрахим Афелай за 1:2. От тук до края мачът просто се доиграваше, но все пак в 85-ата минута юношата на Барса Марк Бартра засече с глава центриране на Дани Алвеш отдясно и оформи крайното 1:3.

С тази победа Барселона завърши сезона с актив от 96 точки, докато Малага остава в елита с 46 пункта и девето място преди останалите срещи от този последен кръг. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 38 КРЪГ
На 21 май (събота)
Малага – Барселона 1:3
1:0 Себастиан Фернандес (31), 1:1 Боян Къркич (43-дузпа), 1:2 Хавиер Масчерано (76), 1:3 Марк Бартра (85)

21:00 часа Еркулес – Спортинг (Хихон)
Баланс: 23 мача, 6 победи за Еркулес, 7 равенства, 10 победи за Спортинг (Хихон)

21:00 часа Реал (Мадрид) – Алмерия (ТВ +)
Баланс: 7 мача, 4 победи за Реал (Мадрид), 2 равенства, 1 победа за Алмерия

23:00 часа Осасуна – Виляреал
Баланс: 21 мача, 7 победи за Осасуна, 6 равенства, 8 победи за Виляреал

23:00 часа Реал Сосиедад – Хетафе (ТВ +)
Баланс: 7 мача, 2 победи за Реал Сосиедад, 2 равенства, 3 победи за Хетафе

23:00 часа Еспаньол – Севиля
Баланс: 125 мача, 44 победи за Еспаньол, 22 равенства, 59 победи за Севиля

23:00 часа Леванте – Сарагоса (Филм +)
Баланс: 11 мача, 1 победа за Леванте, 5 равенства, 5 победи за Сарагоса

23:00 часа Майорка – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 27 мача, 10 победи за Майорка, 6 равенства, 11 победи за Атлетико (Мадрид)

23:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Валенсия
Баланс: 81 мача, 24 победи за Депортиво (Ла Коруня), 17 равенства, 40 победи за Валенсия

23:00 часа Расинг (Сантандер) – Атлетик (Билбао)
Баланс: 87 мача, 22 победи за Расинг (Сантандер), 17 равенства, 48 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.