Испанският гранд Барселона завърши сезона с победа, след като надигра сборен отбор от Австралийската "А" лига с 3:2 в контрола в Сидни.

Все още неподновилият договора си с Барса Усман Дембеле откри резултата в 34-ата минута, но австралийците направиха обрат с попадения на Рено Пискипо в 47-ата и на защитника Адама Траоре в 53-ата.

Съименникът му от Барса Адама Траоре изравни (2:2) в последния си мач за каталунците, a Ансу Фати оформи крайното 3:2 в 77-ата минута.

Следващите мачове на Барселона са на 20 юли срещу Интер Маями и на 31 юли срещу Ню Йорк Ред Булс.

Барселона (Esp) БАРСЕЛОНА: Марк Андре Тер Стеген (46' Арнау Тенас), Алехандро Балде (62' Жорди Алба), Самуел Юмтити (73' Мика Мармол), Роналд Араухо, Даниел Алвеш, Гави (73' Френки де Йонг), Серхио Бускетс (79' Алехандро Ореяна), Алваро Санц (62' Антонио Аранда), Усман Дембеле, Люк де Йонг (62' Пиер Емерик Обамеянг) и Адама Траоре (73' Ансу Фати)