Испанският гранд Барселона припомни велик мач с участието на Христо Стоичков.

Ден преди дербито между каталунците и Атлетико (Мадрид) за Купата на Краля (21.01. 23:00 часа), сайтът на Барса припомня двубоя между двата тима от 12 март 1997 година.

След 2:2 в първи мач от турнира за Купата, двата тима излизат на "Камп Ноу" в реванш. Гостите от Атлетико започват вихрено и само за половин час повеждат с 3:0 с хеттрик на Милинко Пантич.

Тогава вече покойният сър Боби Робсън прави двойна смяна и вади защитниците Блан и Попеску, заменяйки ги със Стоичков и Пици. Промяната бързо дава резултат и Роналдо вкарва два гола между 47-ата и 51-ата минута.

Милинко Пантич вкарва четвърти гол за Атлетико минута по-късно, но Фиго (67), Роналдо (72) и Пици (81) постигат обрат за крайното 5:4.