Барселона смачка изненадата в началото на сезона в Примера дивисион Леванте с 5:0 в мач от 15-ия кръг. След успеха каталунците събраха 34 точки и са на второ място. Лидер продължава да е Реал (Мадрид) с 37, като тимът е и с мач по-малко. Големият сблъсък между Реал и Барса е следващата събота (10 декември) на “Сантяго Бернабеу”.

Барса удължи рекордната си серия на 27 мача без загуба на “Камп Ноу”. За последно отборът воден от Пеп Гуардиола падна на собствен терен преди повече от година, на 11 септември 2010-а с 1:2 от Еркулес. От тогава каталунците имат 24 победи и 3 равенства на “Камп Ноу”. От началото на настоящия сезон Барса записа девета поредна победа у дома при голова разлика 39:0. Единствено Севиля успя да се добере до 0:0, всички останали съперници си тръгнаха с три или повече попадения във вратата си. Най-скромната победа у дома на Барса беше с 3:0 над Сантандер, а най-голямата с 8:0 над Осасуна. С 0:5 от “Камп Ноу” си тръгнаха Виляреал, Атлетико Мадрид и Майорка, а с 0:4 Реал Сарагоса и Райо Валекано.

Очаквано каталунците се настаниха пред наказателното поле на съперника още от първата минута. В четвъртата минута Андрес Иниеста атрактивно с пета намери Сеск Фабрегас, който с хубав нисък удар откри за 1:0. В 17-ата Лео Меси проби през защитата, но избра да бие вместо пас към Сеск и сгреши. В 36-ата минута капитанът на Барса Карлес Пуйол напусна терена, изпитвайки болки. В 33-ата минута Фабрегас отбеляза втория си гол в срещата. Халфът засече с глава центриране от фаул, като топката се оплете неспасяемо в далечния горен ъгъл. Малко по-късно Иниеста изведе Исаак Куенка, който веднага намери далечния ъгъл за 3:0.

В 54-ата минута Виктор Валдес отрази много опасен удар с глава на Асиер дел Орно. Минута по-късно защитата на гостите изгледа пас на Даниел Алвеш към Лео Меси, който без забавяне насочи топката технично в обратния ъгъл за 4:0. В 60-ата и Алексис Санчес успя да се разпише за крайното 5:0. Лео Меси отново се отчете с асистенция, а чилиецът с помощта и на рикошет вкара много красиво попадение. До края на мача Лео Меси изпусна няколко много добри положения. В 88-ата минута Андрес Иниеста отбеляза прекрасен гол от воле, но помощник-съдията вдигна флага за засада ".

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
03.12.11
19:00 ч.
Спортинг (Хихон) - Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Анхел Ди Мария (34), 0:2 Кристиано Роналдо (65), 0:3 Марсело (90+2)
Барселона - Леванте 5:0
1:0 Сеск Фабрегас (4), 2:0 Сеск Фабрегас (33), 3:0 Хоан Куенка (37), 4:0 Лионел Меси (55), 5:0 Алексис Санчес (61)
03.12.11
23:00 ч.
Валенсия - Еспаньол 2:1
1:0 Алберто Коста (6-дузпа), 1:1 Хектор Морено (69), 2:1 Роберто Солдадо (80)
04.12.11
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Райо Валекано 3:1
1:0 Габи (25), 2:0 Радамел Фалкао (75), 3:0 Едуардо Салвио (90+1), 3:1 Габи (90+2-авт.)
Майорка - Атлетик (Билбао) (ТV+)
Баланс: 32 мача, 11 победи за Майорка, 6 равенства, 15 победи за Атлетик (Билбао)