Аутсайдерът Бетис загуби у дома от шампиона Барселона с 1:4 в среща от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион. Головете за каталунците вкараха Неймар (36), Педро (37) и Фабрегас (63, 79), а голямата им звезда Лионел Меси се контузи и бе заменен принудително. В самия край Хорхе Молина (90+2-дузпа) вкара почетния гол за домакините.

Двубоят започна с очаквано превъзходство гостите, които твърде често грешаха с паса в заключителната фаза на атаките си. В 18-ата минута Лионел Меси бе ритнат от младия бранител Каро, но съдията замълча, а при последвалата контраатака домакините можеше да поведат. Това обаче не се случи, след като Виктор Валдес отрази удара на Хуан Карлос с глава. При сблъсъка си с Каро аржентинецът Меси получи контузия и в 21-ата минута бе заменен принудително от Иниеста. Меси напусна терена накуцвайки, а според първите информации, става дума за мускулен проблем.

Натискът на каталунците даде резултат едва в 36-ата минута, когато Сеск Фабрегас намери непокрития Неймар, който от близка дистанция вкара за 0:1. Минута по-късно отбита топка попадна в Педро, който се опита да подаде на Неймар, но бразилецът бе в засада и остави топката. Тя бе догонена от Педро и той не сгреши от чудесна позиция за 0:2. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката домакините се опитаха да натиснат, но пропуски за тях направиха Жоан Верду и Хуан Карлос, а Ноно разтресе дясната греда. В 60-ата Неймар остана сам срещу вратаря Сара, но на два пъти нацели тялото му. Три минути по-късно Мартин Монтоя асистира на Фабрегас за 0:3.

В 79-ата Дани Алвеш центрира отдясно и оставеният сам Фабрегас с глава вкара втория си гол в мача за 0:4. Във втората минута от добавеното време на срещата домакините получиха право да изпълнят дузпа и Хорсе Молина отбеляза почетното попадения за тях, оформяйки крайното 1:4.

След победата си Барселона отново е еднолично на върха с актив от 37 точки. Бетис остава последен само с 9 точки.

Гранада - Малага 3:1
1:0 Юсеф Ал Араби (48), 1:1 Хуанми (54), 2:1 Юсеф Ал Араби (59), 3:1 Юсеф Ал Араби (77)
09.11.13
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Реал Сосиедад 5:1
1:0 Кристиано Роналдо (12), 2:0 Кристиано Роналдо (18), 3:0 Кристиано Роналдо (26-дузпа), 4:0 Сами Кедира (36), 4:1 Антоан Грисман (61), 5:0 Кристиано Роналдо (76)
09.11.13
19:00 ч.
Хетафе - Елче 1:1
1:0 Педро Леон (18), 1:1 Ричмънд Боакие (61)
09.11.13
21:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Леванте 2:1
0:1 Давид Барал (33), 1:1 Микел Рико (71), 2:1 Ариц Адурис (84)
09.11.13
23:00 ч
Селта - Райо Валекано 0:2
0:1 Джонатан Виера (24), 0:2 Хоакин Ларивей (72)
10.11.13
13:00 ч.
Еспаньол - Севиля 1:3
0:1 Федерико Фацио (3), 0:2 Витоло (10), 1:2 Серджо Гарсия (24), 1:3 Карлос Бака (59)
10.11.13
18:00 ч.
Валенсия - Валядолид 2:2
0:1 Хави Гера (9), 1:1 Дорлан Пабон (29), 1:2 Жилберто Гарсия (50), 2:2 Софиан Фегули (76)
10.11.13
20:00 ч.
Виляреал - Атлетико (Мадрид) 1:1
0:1 Марио Мартинес (2-авт.), 1:1 Хуанфран (79)
10.11.13
22:00 ч.
Бетис - Барселона 1:4
0:1 Неймар (36), 0:2 Педро (37), 0:3 Сеск Фабрегас (63), 0:4 Сеск Фабрегас (79), 1:4 Хорхе Молина (90+2-дузпа)