Тиери Анри се завърна в титулярния състав на Барселона при победата с 4:0 над Расинг (Сантандер) в мач от 23 кръг на испанската Примера дивисион.

Шведът Златан Ибрахимович остана извън групата заради проблем в глезена и това даде шанс за изява на Анри, който изгледа последните три мача на тима си от резервната скамейка.

Французинът се разписа след изпълнение на фаул в 29-ата минута, след като Андрес Иниеста бе дал ранен аванс на каталунците в 7-ата минута.

В 34-ата отново след изпълнение на фаул резултатът става 3:0, този път голмайстор бе Рафаел Маркес. Крайният резултат бе оформен от младока Тиаго, който се появи в игра като резерва и се разписа шест минути преди края.

Победата даде на Барса сбор от 58 точки, което е пет повече от втория в класирането Реал (Мадрид). Кралския клуб може да съкрати разликата на две точки, ако в неделя победи Виляреал.

Депортиво (Ла Коруня) се изкачи на пето място с 38 точки след победата с 2:1 над последния в таблизата Херес. Домакините взеха бърз аванс от два гола, след като Андрес Гуардадо вкара от дузпа в третата минута, а Рики удвои в седмата.

Гол с глава на Марио Бермехо преди почивката върна надеждите на Херес за първа победа като гост, но тимът от Андалусия не успя да стигне до нови попадения във втората част./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 23 КРЪГ
От 20 февруари (събота)
1:0 Андрес Гуардадо (3-дузпа), 2:0 Рики (6), 2:1 Марио Бермехо (38)

Барселона – Сантандер 4:0

1:0 Андрес Иниеста (7), 2:0 Тиери Анри (29), 3:0 Рафаел Маркес (34), 4:0 Тиаго (84)