Виляреал изпусна два гола аванс у дома срещу Барселона и загуби с 2:3 в двубой от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион. Каталунците стигнаха до обрата след два автогола и попадение на Меси, а успехът запази теоретичните им шансове за титлата.

Мачът на „Ел Мадригал" започна с минута мълчание в памет на покойния бивш треньор на Барселона Тито Виланова, починал в петък. През първата част гостите имаха териториален превес, но домакините контраатакуваха опасно. Така се стигна до първата минута от доавеното време на първата част, когато Джонатан Перейра подаде към Кани, който преодоля Пинто за 1:0.

След почивката в 55-ата минута Акино центрира отдясно, а Тригерос с глава от околоо 12 метра покачи на 2:0. Десет минути по-късно Габриел Паулища си отбеляза ефектен афтогол с петичка, разочаровайки вратаря Серхио Асенхо – 2:1. Късметът се усмихна на катлунците и в 78-ата минута, когато и Матео Мусакио си заби автогол с глава, изравнявайки резултата за 2:2. Пет минути по-късно гостите стигнаха и до пълен обрат, след като Фабрегас изведе Лионел Меси и аржентинецът преодоля Асенхо за 2:3. До края на мача не се случи нищо интересно и каталунците се поздравиха с трите точки.

С успеха си Барселона събра 84 точки и се върна на второто място във временното класиране с аванс от 2 пункта пред Реал (Мадрид), който е с мач по-малко. Лидер е Атлетико (Мадрид) с 88 точки. Виляреал пък е седми с 52 точки и на 5 пункта от шестия Реал Сосиедад.

Виляреал - Барселона
2:3
1:0 Кани (45+1), 2:0 Тригерос (55), 2:1 Габриел Паулища (65-авт.), 2:2 Матео Мусакио (78-авт.), 2:3 Лионел Меси (83)

Гранада - Райо Валекано 0:3
0:1 Саул (54), Хоакин Ларивей (59), 0:3 Себастиан Фернандес (86)
Реал (Мадрид) - Осасуна 4:0
1:0 Кристиано Роналдо (6), 2:0 Кристиано Роналдо (52), 3:0 Серхио Рамос (60), 4:0 Даниел Карвахал (83)
Еспаньол - Алмерия 1:2
1:0 Кристиан Стуани (42), 1:1 Франсиско Велес (62), 1:2 Сусо (72)
Атлетик (Билбао) - Севиля 3:1
1:0 Маркел Сусаета (5), 2:0 Икер Муниаин (53), 3:0 Андер Ерера (73), 3:1 Кевин Гамейро (79)