Барселона победи Ал Ахли от Саудитска Арабия с 5:3 в контрола, която се игра на стадион „Тани Бин Ясим” в катарската столица Доха.

Символичното начало на срещата бе поставено от момчето Муртаса Ахмади от Афганистан, което постави топката в центъра на терена, след което застана до играчите на Барселона и всички запазиха минута мълчание в памет на загиналите футболисти на бразилския тим Чапекоензе при самолетна катастрофа в Колумбия.

Барса бе с всичките си звезди и можеше да поведе още в 4-ата минута, когато излезлият сам срещу вратаря Ал-Мойсалем бразилски нападател прати топката в лявата греда. Малко след това каталунците поведоха с гол на Луис Суарес (8) след пас на Лионел Меси (10), който само удвои аванса на испанския шампион. Неймар (17) направи разликата класическа след асистенция на Рафиня Алкантара.

В 32-ата минута на мястото на Меси, Суарес, Неймар и Пике в игра се появиха Арда Туран, Пако Алкасер, Самюел Умтити и Денис Суарес. Алкасер пропусна сам срещу Ал-Мосайлем, който в 41-ата минута изби топката с крак.

Вратарят Жорди Масип и Серхи Роберто смениха Яспер Силесен и Андре Гомеш в състава на Барса за началото на втората част, а Ал-Ахли получи дузпа в 50-та минута за нарушение на Жорди Масип. Омар Абдулрахман (51-дузпа) бе точен от бялата точка и намали аванса на каталунците, които реагираха с нови две попадения, дело на Пако Алкасер (55) след центриране на Иван Ракитич и Рафиня Алкантара (58), разписал се след подаване на Алкасер, който до този мач не се бе разписвал за Барселона.

Моханад Асери (59, 65) вкара другите два тима за тима от Саудитска Арабия от близки дистанции. До края на мача в игра за Барса се появиха още Карлес Аленя, Борха Лопес, Жорди Алба, Серхио Бускетс и Андрес Иниеста. В края на мача Карлес Аленя получи контузия и Барселона завърши мача в намален състав.

АЛ АХЛИ - БАРСЕЛОНА 3:5
0:1 Луис Суарес (8), 0:2 Лионел Меси (10), 0:3 Неймар (17), 1:3 Омар Абдулрахман (51-дузпа), 1:4 Пако Алкасер (55), 1:5 Рафиня Алкантара (58), 2:5 Моханад Aсери (59), 3:5 Моханад Асери (65)

АЛ АХЛИ: Ал Мусайлеем, Абделшафи, Аман, Кюрди, Ал-Фатеел, Ал Джасим, Луис Карлош, Мокяви, Асири, Салман Ал-Моашер, Омар Ал-Сома

БАРСЕЛОНА: Силесен, Видал, Пике, Масчерано, Дин, Ракитич, Гомеш, Рафиня Алкантара, Меси, Неймар, Луис Суарес (като резерви играят още Масип, Борха Лопес, Юмтити, Бускетс, Алба, Аленя, Сержи Роберто, Денис Суарес, Арда, Иниеста, Алкасер).