Севиля и Барселона сътвориха зрелище и завършиха 2:2 в мача си от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така каталунците направиха грешна стъпка в борбата за титлата този сезон, а разликата с втория Реал (Мадрид) вече е само 2 точки.

Треньорът на гостите Луис Енрике очаквано заложи на триото Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар в атака, а Жереми Матийо оформи централна двойка в защитата заедно с Жерард Пике. Иван Ракитич беше предпочетен пред капитана Шави Ернандес в средата на терена.

Каталунците взеха инициативата в началото, а домакините изчакваха на контраатаки. В 14-ата минута гениалният Лео Меси с прецизен фалцов изстрел се разписа за 0:1. Това беше попадение номер 34 за аржентинеца в Примера дивисион от началото на сезона.

В 25-ата минута Алейкс Видал излизаше сам срещу Клаудио Браво, но преди това беше отсъден фал срещу Ракитич. Шест минути по-късно Неймар изпълни по превъзходен начин пряк свободен удар за 0:2. Три минути по-късно Суарес получи страхотен пас от Неймар, но сам срещу Рико и при малък ъгъл не уцели вратата.

В 38-ата минута Евер Банега шутира от 22 метра и върна интригата в мача – 1:2. Чилийският страж на гостирте Клауди Браво изби топката в дясната си греда, след което тя опъна мрежата. Минута по-късно Банега можеше и да изравни резултата, оставен сам фронтално на 18 метра от вратата, но в последния миг протегнат крак намали силата на удара.

След почивката домакините бяха по-активни, търсейки изравнителен гол. В 56-ата минута Матийо се опита да вкара фамозен гол със задна ножица, но Рико се справи, а Суарес беше в засада. Постепенно андалусци засилиха натиска си, но едва в 84-ата минута направиха перфектна контраатака, завършила с изравнителен гол. Грешка на Пике позволи на Видал да нахлуе отдясно и да намери изпуснатия Кевин Гамейро, който отблизо вкара за крайното 2:2.

Въпреки равенството Барселона остава на върха със 75 точки и 2 повече от Реал (Мадрид). Севиля е на пета позиция с 62 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 31 КРЪГ
11.04.2015
17:00 часа
Реал Мадрид - Ейбар 3:0
1:0 Кристиано Роналдо (21), 2:0 Хавиер Ернандес (31), 3:0 Хесе Родригес (83)
11.04.2015
19:00 часа
Малага - Атлетико Мадрид 2:2
0:1 Антоан Гризман (25), 1:1 Фернандо Торес (37-автогол), 2:1 Гарсия Самуел (71), 2:2 Антоан Гризман (78)
11.04.2015
21:00 часа
Севиля - Барселона 2:2
0:1 Лионел Меси (14), 0:2 Неймар (31), 1:2 Евер Банега (38), 2:2 Кевин Гамейро (84)