Севиля загуби от Барселона с 0:2 в среща от 28-ия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин каталунците съкратиха до 7 точки преднината на лидера във временното класиране Реал (Мадрид), който в неделя вечерта от 22:30 часа българско време приема Малага.

Двубоят на „Рамон Санчес Писхуан” протече под диктовката на гостите, които още в 18-ата минута поведоха в резултата. Шави Ернандес изпълни по брилянтен начин пряк свободен удар и прати топката в мрежата на Палоп за 0:1. Седем минути по-късно каталунците удариха за втори път. Иниеста с пас между двама намери Меси на границата на наказателното поле, а аржентинецът прокара топката през краката на Спахич, след което нахлу в наказателното поле на андалусци и с елегантен удар с левия крак прехвърли вратаря Палоп за 0:2. До края на полувремето играчите на Барса се отпуснаха и дадоха шансове на Севиля, като Ману Де Морал успя да уцели напречната греда зад Валдес.

След почивката Барса владееше повече топката, като домакините не съумяха да се противопоставят пълноценно на стила на игра на възпитаниците на Хосеп Гуардиола. В 88-ата минута каталунците бяха близо до трети гол, след като Педро изведе резервата Алексис Санчес сам срещу вратаря, но ударът на чилиеца бе спасен от Палоп.

С успеха си Барса събра 63 точки и е на само 7 от лидера Реал (Мадрид), докато Севиля е на 12-а позиция с 33 пункта.