Барселона записа осма поредна победа от началото на сезона за първенство, след като срази у дома Валядолид с 4:1 в среща от осмия кръг на Примера дивисион. Изненадващо гостите поведоха с гол на Хави Гера (10), но с два гола на Алексис Санчес (14, 64) и по един на Шави (52) и Неймар (70) каталунците обърнаха мача и спечелиха резонни три точки.

В отсъствието на лекуващия травма Лионел Меси неговият сънародник Херардо Мартино заложи в центъра на атаката на бразилеца Неймар, подкрепян от чилиеца Алексис Санчес и Кристиан Тейо.

Още в 10-ата минута гостите сензационно поведоха, след като Патрик Еберт центрира от корнер, а Хави Гера с глава насочи топката в далечния ъгъл за 0:1. Две минути по-късно Марк Бартра отправи силен изстрел от около 28 метра, но стражът на гостите Диего Мариньо изби. Все пак в 14-ата минута чилиецът Алекси Санчес изравни с мощен удар от 18 метра – 1:1. Две минути след гола пък Неймар изведе Тейо сам срещу Мариньо, но нападателят на Барса пропусна да направи обрата пълен. В 18-ата Еберт беше изпуснат, но стреля неточно със задна ножица. До края на полувремето резултатът остана непроменен, като Неймар на два пъти падна за дузпа и докато в първата ситуация имаше основание за отсъждането на такава, то при втората по-скоро нямаше нарушение. В крайна сметка каталунците не получиха нито един наказателен удар.

След почивката Барса натисна и падането на втори гол в полза на домакините бе само въпрос на време. Това се случи в 52-ата минута, когато Тейо асистира на Шави, който не сгреши за 2:1. След още 12 минути игра пък Неймар даде извеждащо подаване към Алексис Санчес, който сам срещу Мариньо го преодоля за 3:1. В 70-ата минута пък Алексис Санчес върна жеста към Неймар, който също записа името си сред голмайсторите за 4:1. Пет минути по-късно бразилецът отново падна в наказателното поле на гостите, след като потърси контакт с бранител, но съдията Тейшейра Витиенес отново прецени, че няма основания да отсъди 11-метров наказателен удар. До края домакините продължиха да диктуват случващото се на терена с безкрайни разигравания, но не реализираха повече попадения във вратата на противника.

С успеха си Барса събра пълен актив от 24 точки и остава убедителен лидер в класирането. Валядолид пък е над опасната зона на 17-а позиция с 6 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ
04.10.13
21:00 ч.
Виляреал – Гранада 3:0
1:0 Бруно Сориано (30), 2:0 Джовани дос Сантос (49), 3:0 Томас Пина (82)
Елче – Еспаньол 2:1
1:0 Феран Короминас (39), 1:1 Тиеви Бифума (65), 2:1 Феран Короминас (73)
Леванте – Реал (Мадрид) 2:3
1:0 Баба Диавара (57), 1:1 Серхио Рамос (61), 2:1 Наби Ел Зар (86), 2:2 Алваро Мората (90), 2:3 Кристиано Роналдо (90+4)
05.10.13
23:00 ч.
Барселона – Валядолид 4:1
0:1 Хави Гера (10), 1:1 Алексис Санчес (14), 2:1 Шави (52), 3:1 Алексис Санчес (64), 4:1 Неймар (70)
06.10.13
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Селта (Филм + HD)
Баланс: 90 мача, 53 победи за Атлетико (Мадрид), 16 равенства, 21 победи за Селта
Атлетик (Билбао) – Валенсия (Филм +)
Баланс: 156 мача, 58 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 63 победи за Валенсия

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.