Испанският гранд Барселона спечели първи трофей за новия сезон, след като взе Купата на Париж. Каталунците победиха с дузпи Пари Сен Жермен във френската столица, след като в редовното време завърши при резултат 2:2. При наказателните удари каталунците бяха по-точни и стигнаха до успеха с 4:1.

Рафиня откри за каталунския тим още в 7-ата минута, а Лео Меси удвои резултата в 53-ата от дузпа. Домакините обаче не се предадоха и в 60-ата минута Златан Ибрахимович намали също с гол от дузпа. За крайното 2:2 в редовното време точен бе Камара в 80-ата минута, засичайки центриране с глава.

До края не се стигна до повече голове и крайният победител трябваше да бъде решен след дузпи. За Барса точни бяха Меси, Шави, Сеск и Пике, а Пинто спаси удари на Оаро и Гамейро.